Fotod ja video: Mereväe ajateenijad õppisid ellujäämist merel ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
12 pilti

Eile lõppes mereväe baaskursuse viimane kontrollharjutus, mille käigus pidid mereväe ajateenijad harjutama laeva hülgamist ja veetma ööpäeva merel päästeparves.

Kursuse ülema nooremleitnant Mati Jänese sõnul seab selline harjutus tähtsale kohale kursuslaste ühtekuuluvustunde ja vaimse ettevalmistatuse. "Nad peavad hoidma moraali kõrgel ning suutma koordineeritult tegutseda," ütles nooremleitnant Jänes.

Tallinna Miinisadama lähistel peetud harjutus algas avariiolukorra simulatsiooniga, misjärel pidid kursuslased laeva hülgama ning siirduma päästeparvedesse, kus ajateenijatel oli kasutada piiratud kogus toitu ja vett. Igas päästeparves pidi üks ajateenija hakkama täitma vaatleja ülesandeid, et jälgida ümbrust ja otsida kontakti päästjatega.

Neljanädalasel mereväe baaskursusel osales 10 tegevteenistujat ja 25 ajateenijat.
Kursus koosneb kahest osast, lisaks madruseõppele omandavad ajateenijad ka sõjalaeval teenimiseks vajalikud erioskused.

Mereväekool, mis asub Tallinna Miinisadamas ja kuulub laevastiku koosseisu, annab mereväelastele merenduslikku baasväljaõpet, meresidealast väljaõpet ning täiendus- ja ümberõpet.

 

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.