Valitsus saatis Pariisi kliimaleppe ratifitseerimise eelnõu riigikokku ({{commentsTotal}})

Valitsus kinnitas tänasel istungil Pariisi kliimakokkuleppe ratifitseerimise eelnõu ja saatis selle riigikokku. Eestile tähendab see kasvuhoonegaaside heite vähendamist 40 protsenti aastaks 2030.

Pariisi kliimakokkulepe sõlmiti eelmise aasta detsembris ning selles osales 195 riiki. Selleks, et kokkulepe kehtima hakkaks, oli vaja, et selle ratifitseeriks vähemalt 55 riiki, kelle kasvuhoonegaaside heide moodustab kokku vähemalt 55 protsenti kogu maailma CO2 heitest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

See tingimus on tänaseks täidetud, sest leppe on ratifitseerinud 74 riiki, kelle heide on kokku üle 58 protsendi ja nüüd jõustub lepe kõigi jaoks 30 päeva pärast. Eesti panus kasvuhoonegaasi on väike, vaid 0,06 protsenti, kuid lepe vähendab seda veelgi.

"See tähendab meie kasvuhoonegaaside heitmete vähendamist esimeses järgus kuni aastani 2030 40 protsendi võrra, aga meil on olemas ka pikem plaan, mis peaks viima selle sajandi keskpaigaks Eesti majanduse sellisesse seisu, et meie heitmed on vähenenud 80 protsenti," ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Viru Keemia Grupi tehnikadirektor Meelis Eldermann ütles, et nemad suhtuvad kliimaleppesse positiivselt, sest üldjoontes põhinevad selle alused Euroopa Liidu direktiivsetel materjalidel.

"See annab meile kindluse, et vähemalt 2030. aastani järgitakse neid samu reegleid, mis on Euroopa liidus kokku lepitud, mille alusel oleme ka meie üles ehitanud kogu oma tulevikku suunatud innovatiivse ärikeskkonna," sõnas ta.

Eldermann lisas, et Viru Keemia Grupp ongi oma investeeringud ja majandusstegevuse rajanud Pariisi kliimaleppe põhimõtetest lähtuvalt, kuid pärast 2030. aastat tuleb hakata tähelepanelikult jälgima, mis suunas kogu maailma kliimapoliitika liigub - kas need tingimused karmistuvad veelgi või mitte ja kuidas see mõjutab meie majandustegevust.

Leppe ratifitseerimist arutab järgmisel teisipäeval riigikogu keskkonnakomisjon, pärast mida läheb see täiskogus hääletamisele.

Toimetaja: Karin KoppelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema