Lähiaastate suurim tee-ehitusprojekt on Tallinna-Tartu maantee Mäoni neljarajaliseks ehitamine ({{commentsTotal}})

Lähiaastate suurim tee-ehitusprojekt on Tallinna-Tartu maantee Mäoni neljarajaliseks ehitamine. Lisaks sellele tulevad nii Tartu kui Pärnu maanteele möödasõidurajad. Nii näeb ette täna majandusministeeriumist valitsusse saadetud uuendatud teehoiukava.

Kose-Mäo 40-kilomeetrise teelõigu neljarajaliseks ehitamine läheb maksma umbes 170 miljonit eurot. Maanteeamet loodab, et järgmise aasta alguses õnnestub välja kuulutada ehitushanke, kuigi pole välistatud, et projekt ei saa selleks aastaks valmis.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, et algavad ehitustööd Kose-Võõbu lõigul tuleva aasta suvel ning neljarajaline maantee Tallinnast Mäoni avatakse 2022. aasta esimeses pooles.

"Tegemist on ju lõiguga, kus on umbes 20% Tallinna-Tartu maantee liikluskoormusest, aga hukkunute arvust umbes 50%. See näitab, kui oluline on selle lõigu kordategemine on," kommenteeris majandusminister Kristen Michal.

Tartu maantee Põltsamaa ja Tartu vahelisele osale rajatakse aga 18 miljoni euro eest mitu möödasõidurada. Plaanis on ehitada kümme kaks pluss üks teelõiku, neist kahel algab ehitus juba varsti. Annikvere-Neanurme teelõigul läheb ehitus lahti tuleval kevadel, sinna tuleb mõlemas suunas üks möödasõidurada.

Valmaotsa-Käreve lõigule tuleb aga kolm möödasõidurada kummaski suunas ning tööd algavad ilmselt tuleva aasta kevadel.

Maanteeameti asejuhi Kaupo Sirki sõnul on kindlasti suur väljakutse, et kuidas nende tööde käigus tagada liiklus. "Me ei saa välistada seda, et pikaajalised kiirusepiirangud on tulemas ja lootus on, et liiklejad on tulevikus rahul nende tulemustega, mida me pakume," lausus Sirk.

Ka Pärnu maanteele tulevad lähiaastail möödasõidurajad. Esiteks Ääsmäe ja Kernu vahele ning teiseks Pärnu lähedale Nurme-Jänesselja teelõigule. Kokku lähevad need maksma 23 miljonit eurot.

Nende kõrval on üks suuremaid lähiaastate projekte ka Tallinna ringtee Jüri-väo teelõigu neljarajaliseks ehitamine, mis maksab 50 miljonit eurot.

Teehoiukava aastateks 2014-2020 näeb ette, et teedesse paigutatakse 1,7 miljardit eurot. Maanteeamet tõdeb, et inimesed tahaksid tegelikult näha plaanitust rohkem neljarajalisi teid.

"See valmisolek teede taristusse investeerida rohkem on olemas. Ma arvan, et see saab lähiaastail olema selline ühiskondliku arutelu ja eelarvearutelu teema," lausus Michal.

"Kui vaadata neid võimalusi ja soove, mis me tegelikult võiksime teha maanteedega ja teedega kiiremaks, turvalisemaks, vähem liiklusstressi tekitavaks, siis seda võimsust on ikka veel," lisas minister.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema