Lõuna-Eesti ettevõtluse edendamiseks peeti messi ({{commentsTotal}})

Selleks, et ühe piirkonna ettevõtjad teeksid omavahel rohkem koostööd ning jätaksid seega ka rohkem raha omakanti, peeti täna Põlvas maakonna ettevõtjate kontaktmessi pealkirjaga "Uskumatu, millega mu naaber tegeleb".

Eva Demitševa peab Kanepi vallas, Sepa talus 57 kitse. Kitsepiimast saadud tooteid müüb ta peaasjalikult kodust püsiklientidele ning eritellimuste peale. Aga et tootmine on suurenemas, on vaja ka uusi turustamiskanaleid. Messile tulemine tõigi endaga uued tuuled, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Noo täna siin pakuti koostööd, nii et ikka leiab inimesi, kellega on võimalik nagu ettevõtlust arendada koos," ütles Demitševa.

Messi korraldajate sõnul ongi väikeettevõtete püsima jäämise ja konkurentsivõime tõstmise seisukohalt oluline ühe piirkonna ettevõtete vaheline koostöö.

"Et meist ka rohkem raha maakonda jääks, et me ostaks oma ettevõtjatelt teenuseid sisse, tooteid sisse oma kauplustesse, turismiettevõtetesse, et erinevad ehitusettevõted saaksid maakonnas tööd teha, saaksid ehk omahinda rohkemaks, paremaks hoida," sõnas messi korraldaja Tiiu Maran.

Lisaks teineteise tegemistega tutvumisele ning uute kontaktide loomisele, toimusid läbi päeva ka erinevad ettekanded innustamaks ja inspireerimaks ettevõtjaid laiemalt ja innovaatilisemalt mõtlema. Innovatsiooni küsimuste ees on näiteks Põlva-ja Võrumaa piiril looduslikust vahvast käsitööküünlaid valmistav Agu Piirisild.

"Me teeme väga palju käsitsi ja meil on vaja leida mõningaid meetoteid, kuidas oma tööd muuta efektiivsemaks, et tunduvalt odavamalt ja natuke rohkem toota, siis on ka innovatsioon meie jaoks päris olulne teema," ütles Piirisild.

Innovatsioonist rääkis ka ettevõtlusminister Liisa Oviir, kel on selle edendamiseks lausa oma ettepanek.

"Meie praegune IT-lugu sai alguse 20 aastat tagasi tiigihüppest, aga praegu, kui küsimus on innovatsioonis, siis me peaksime tegema järgmise tiigrihüppe ja uus tiigrihüpe peaks olema see, et esimesest klassist peale hakatakse õpetama meil ettevõtlust ja innovatsiooni. Õpetataksegi inimesed mõtlema väljaspool kasti," lausus Oviir.

Toimetaja: Aleksander KrjukovOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema