Venemaa nõustus töötama Pariisi esitatud Süüria-resolutsiooni kallal ({{commentsTotal}})

Ayralt ja Lavrov neljapäeval Moskvas. Autor: Reuters/Scanpix
{{1475772244000 | amCalendar}}

Venemaa on valmis tööks ÜRO resolutsiooniga, mille Prantsusmaa esitas ühenduse julgeolekunõukogule, lausus Vene välisminister Sergei Lavrov neljapäeval.

"Oleme valmis selle tekstiga töötama" tingimusel, et see pole vastuolus USA-Vene vahendatud Süüria relvarahuleppe või teiste ÜRO resolutsioonidega, lausus Lavrov pressikonverentsil Prantsuse ametivenna Jean-Marc Ayrault'ga.

Lavrovi sõnul analüüsib Venemaa praegu Prantsuse resolutsioonikavandit ja loodab, et Moskva parandusi kaalutakse põhjalikult ja võetakse arvesse.

"Parandused sisaldavad ettepanekuid, mis eeldavad ÜRO Julgeolekunõukogu nimel nõudmist mõistliku opositsiooni eraldamiseks Al-Nusra Rindest," lausus ta.

See nõudmine on Lavrovi sõnul formuleeritud ka Rahvusvahelise Süüria toetusrühma (ISSG) ja Vene-USA kokkulepetes.

"On näha, et meil on Prantsuse kolleegidega palju rohkem ühist, kui seda, mis meid lahutab. Ma loodan, et see võimaldab meil jõuda Julgeolekunõukogus sellise tekstini, mis lubab säilitada selle elutähtsa rahvusvahelise kogu ühtsuse," ütles Vene välisminister.

Prantsuse resolutsioonikavandi tekst kutsub peatama vaenutegevust Aleppos, kus kestab alates 22. septembrist valitsusvägede pealetung, mida iseloomustavad ägedad õhurünnakud.

Resolutsioonis kutsutakse tagama humanitaarabi ligipääsu piiramisrõngas Aleppo idapoolsetele linnaosadele ning kõigi Vene ja Süüria sõjalennukite lendude peatamist piirkonnas.

Prantsusmaa ettepanek näeb ette relvarahu vaatlusmehhanismi loomist 20-liikmelise ISSG ekspertide baasil.

Allikas: BNS{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised