Venemaa nõustus töötama Pariisi esitatud Süüria-resolutsiooni kallal ({{commentsTotal}})

Ayralt ja Lavrov neljapäeval Moskvas.
Ayralt ja Lavrov neljapäeval Moskvas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix
{{1475772244000 | amCalendar}}

Venemaa on valmis tööks ÜRO resolutsiooniga, mille Prantsusmaa esitas ühenduse julgeolekunõukogule, lausus Vene välisminister Sergei Lavrov neljapäeval.

"Oleme valmis selle tekstiga töötama" tingimusel, et see pole vastuolus USA-Vene vahendatud Süüria relvarahuleppe või teiste ÜRO resolutsioonidega, lausus Lavrov pressikonverentsil Prantsuse ametivenna Jean-Marc Ayrault'ga.

Lavrovi sõnul analüüsib Venemaa praegu Prantsuse resolutsioonikavandit ja loodab, et Moskva parandusi kaalutakse põhjalikult ja võetakse arvesse.

"Parandused sisaldavad ettepanekuid, mis eeldavad ÜRO Julgeolekunõukogu nimel nõudmist mõistliku opositsiooni eraldamiseks Al-Nusra Rindest," lausus ta.

See nõudmine on Lavrovi sõnul formuleeritud ka Rahvusvahelise Süüria toetusrühma (ISSG) ja Vene-USA kokkulepetes.

"On näha, et meil on Prantsuse kolleegidega palju rohkem ühist, kui seda, mis meid lahutab. Ma loodan, et see võimaldab meil jõuda Julgeolekunõukogus sellise tekstini, mis lubab säilitada selle elutähtsa rahvusvahelise kogu ühtsuse," ütles Vene välisminister.

Prantsuse resolutsioonikavandi tekst kutsub peatama vaenutegevust Aleppos, kus kestab alates 22. septembrist valitsusvägede pealetung, mida iseloomustavad ägedad õhurünnakud.

Resolutsioonis kutsutakse tagama humanitaarabi ligipääsu piiramisrõngas Aleppo idapoolsetele linnaosadele ning kõigi Vene ja Süüria sõjalennukite lendude peatamist piirkonnas.

Prantsusmaa ettepanek näeb ette relvarahu vaatlusmehhanismi loomist 20-liikmelise ISSG ekspertide baasil.

Allikas: BNSJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema