Riigiasutuste ümberpaigutamisega loodetakse tuua Ida-Virumaale 1000 töökohta ({{commentsTotal}})

Riigiasutuste ümberpaigutamisega on Ida-Virumaale plaanis tekitada vähemalt 1000 töökohta. See aitaks kaasa nii riigistruktuuride uuendamisele kui ka riigi kohalolekutunde suurendamisele, leiti täna Jõhvis toimunud arutelul.

Täna Jõhvis toimunud riigiasutuste Ida-Virumaale kolimise teemalisel arutelul toodi positiivseks näiteks neljandat aastat Jõhvis tegutsev justiistsministeeriumi vanglate osakond. Järgmisel aastal on ministeeriumil plaanis Narva viia riigi infostüsteemide keskuse ITtugikeskus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles, et kõigi valitsemisalade kategoorias on lähiajal mõistlik ümber paigutada tuhat inimest, tuhat töökohta.

"Kui me vaatame seda, mida justiitsministeerium on suutnud oma valitsemisalas - 400 töökohta -, siis see ei ole riigile üle jõu käiv ülesanne," sõnas ta.

Vanglate osakonna juht, ministeeriumi asekantsler Priit Kama tõi ühe positiivse asjaoluna esile selle, et kolimisega kaasneb ameti noorenemiskuur. "Tallinnas asuvate asutuste puhul on selline uuenemine ka nende sooviks. Lihtsam on kaasa tulla nendel inimestel, kel ei ole perekondlikud kohustused ja sellega seotud varanduslikud kohustused veel nii suured," märkis ta.

Teadlaste sõnul on oluline, et inimesel tekiks töökohaga tihedam side. Selleks on kõige parem tööpaiga lähistele kinnisvara soetamine.

Ida-Viru maavanem Andres Noormägi tõi esile asjaolu, et riigiasutuste Ida-Virumaale toomine ei saa olla maakonna ainuke pääsetee. "Meie maakond, traditsiooniliselt suurtööstuse maakond ei saa muutuda sada protsenti ametnike maakonnaks, sest me teame ju väga hästi, mis on tugeva sootsiumi, terve ühiskonna tunnus. See on väga tugev väike ja keskmine ettevõtlus," ütles Noormägi.

Justiitsminister toetas maavanema arvamust, lisades et riigi osalusega äriühingutest võiks esimesena tuua Ida-Virumaale Eesti Energia peakontori.

"Kui vastava valdkonna ettevõte Viru Keemia Grupp on suuteline oma tegevjuhtimist korraldama Ida-Virumaal, siis mul on raske leida argumente, miks selle vastu võiks tulevikus olla ka Eesti Energia juhtkond," nentis Reinsalu.

Üheks riigiasutuste Ida-Virumaale viimise ülesandeks on ühiskonna lõimimine, kuna Ida-Virumaal on võrreldes teiste Eesti piirkondadega kõige vähem venekeelseid elanikke, kes tunnevad end Eesti riigi osana.

Toimetaja: Karin KoppelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.