Riigiasutuste ümberpaigutamisega loodetakse tuua Ida-Virumaale 1000 töökohta ({{commentsTotal}})

Riigiasutuste ümberpaigutamisega on Ida-Virumaale plaanis tekitada vähemalt 1000 töökohta. See aitaks kaasa nii riigistruktuuride uuendamisele kui ka riigi kohalolekutunde suurendamisele, leiti täna Jõhvis toimunud arutelul.

Täna Jõhvis toimunud riigiasutuste Ida-Virumaale kolimise teemalisel arutelul toodi positiivseks näiteks neljandat aastat Jõhvis tegutsev justiistsministeeriumi vanglate osakond. Järgmisel aastal on ministeeriumil plaanis Narva viia riigi infostüsteemide keskuse ITtugikeskus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles, et kõigi valitsemisalade kategoorias on lähiajal mõistlik ümber paigutada tuhat inimest, tuhat töökohta.

"Kui me vaatame seda, mida justiitsministeerium on suutnud oma valitsemisalas - 400 töökohta -, siis see ei ole riigile üle jõu käiv ülesanne," sõnas ta.

Vanglate osakonna juht, ministeeriumi asekantsler Priit Kama tõi ühe positiivse asjaoluna esile selle, et kolimisega kaasneb ameti noorenemiskuur. "Tallinnas asuvate asutuste puhul on selline uuenemine ka nende sooviks. Lihtsam on kaasa tulla nendel inimestel, kel ei ole perekondlikud kohustused ja sellega seotud varanduslikud kohustused veel nii suured," märkis ta.

Teadlaste sõnul on oluline, et inimesel tekiks töökohaga tihedam side. Selleks on kõige parem tööpaiga lähistele kinnisvara soetamine.

Ida-Viru maavanem Andres Noormägi tõi esile asjaolu, et riigiasutuste Ida-Virumaale toomine ei saa olla maakonna ainuke pääsetee. "Meie maakond, traditsiooniliselt suurtööstuse maakond ei saa muutuda sada protsenti ametnike maakonnaks, sest me teame ju väga hästi, mis on tugeva sootsiumi, terve ühiskonna tunnus. See on väga tugev väike ja keskmine ettevõtlus," ütles Noormägi.

Justiitsminister toetas maavanema arvamust, lisades et riigi osalusega äriühingutest võiks esimesena tuua Ida-Virumaale Eesti Energia peakontori.

"Kui vastava valdkonna ettevõte Viru Keemia Grupp on suuteline oma tegevjuhtimist korraldama Ida-Virumaal, siis mul on raske leida argumente, miks selle vastu võiks tulevikus olla ka Eesti Energia juhtkond," nentis Reinsalu.

Üheks riigiasutuste Ida-Virumaale viimise ülesandeks on ühiskonna lõimimine, kuna Ida-Virumaal on võrreldes teiste Eesti piirkondadega kõige vähem venekeelseid elanikke, kes tunnevad end Eesti riigi osana.

Toimetaja: Karin KoppelAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema