Sindi soovib jätkata omatte omavalitsusena ({{commentsTotal}})

Ligi 4000 elanikuga Sindi linn pole siiani ühegi omavalitsusega ühinemisläbirääkimisi alustanud. Sindis soovitakse taotleda valitsuselt erandit, et jätkata praegusel kujul. Pärnu maavanema hinnangul pole Sindile erandi tegemiseks alust.

Sindi volikogu on öelnud ära Pärnu linna ettepanekule alustada ühinemisläbirääkimisi ja saanud ise eitava vastuse Paikuse, Tori ja Sauga vallalt, kes juba pidasid läbirääkimisi Pärnuga. Kuna aga Sauga vallavolikogus pandi hiljuti kahtluse alla Pärnuga ühinemise mõttekus ja tehti Sindile ja veel mitmele omavalitsusele omakorda ettepanek läbirääkimiste alustamiseks, arutab Sindi volikogu seda järgmisel nädalal. Aga üldiselt domineerib soov omaette jätkata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Jah, teatud meeleolud meil on ikkagi, et Sindi kui Eesti üks väikelinnadest. Väikelinnadel on oma toimimisloogika. Miks mitte proovida säilitada ka iseseisvust väikelinnas.
Aga kui omavalitsus, antud juhul siis Sindi linnavalitsus, on võimeline tõendama, et kõik liitmised lõhuksid ära toimiva kogukonna, siis valitsusel on kaalutlusõigusega võimalik sundliitmine peatada," ütles Sindi linnapea Marko Šorin.

Pärnu maavanem Kalev Kaljuste pole Sindi linnapeaga nõus. Sindi küsimust on arutatud piirkonnakomisjonis ja tehtud ka eksperthinnang. Sindi on tugevalt Pärnuga seotud ja peaks ühinema Pärnuga.

"Oleme käinud neile mitmeid kordi selgitamas koos rahandusministeeirumiga ka, et mingit varianti reaalselt neil ei ole. Sindi linna elu on läbi põimunud Pärnu linnaga. Ligi 80 protsenti Sindis elavatest inimestest käib tööl Pärnus. Hariduses käib väga palju inimesi mitmetest kooliastmetest Pärnus koolis," rääkis Kaljuste.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.