Sindi soovib jätkata omatte omavalitsusena ({{commentsTotal}})

Ligi 4000 elanikuga Sindi linn pole siiani ühegi omavalitsusega ühinemisläbirääkimisi alustanud. Sindis soovitakse taotleda valitsuselt erandit, et jätkata praegusel kujul. Pärnu maavanema hinnangul pole Sindile erandi tegemiseks alust.

Sindi volikogu on öelnud ära Pärnu linna ettepanekule alustada ühinemisläbirääkimisi ja saanud ise eitava vastuse Paikuse, Tori ja Sauga vallalt, kes juba pidasid läbirääkimisi Pärnuga. Kuna aga Sauga vallavolikogus pandi hiljuti kahtluse alla Pärnuga ühinemise mõttekus ja tehti Sindile ja veel mitmele omavalitsusele omakorda ettepanek läbirääkimiste alustamiseks, arutab Sindi volikogu seda järgmisel nädalal. Aga üldiselt domineerib soov omaette jätkata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Jah, teatud meeleolud meil on ikkagi, et Sindi kui Eesti üks väikelinnadest. Väikelinnadel on oma toimimisloogika. Miks mitte proovida säilitada ka iseseisvust väikelinnas.
Aga kui omavalitsus, antud juhul siis Sindi linnavalitsus, on võimeline tõendama, et kõik liitmised lõhuksid ära toimiva kogukonna, siis valitsusel on kaalutlusõigusega võimalik sundliitmine peatada," ütles Sindi linnapea Marko Šorin.

Pärnu maavanem Kalev Kaljuste pole Sindi linnapeaga nõus. Sindi küsimust on arutatud piirkonnakomisjonis ja tehtud ka eksperthinnang. Sindi on tugevalt Pärnuga seotud ja peaks ühinema Pärnuga.

"Oleme käinud neile mitmeid kordi selgitamas koos rahandusministeeirumiga ka, et mingit varianti reaalselt neil ei ole. Sindi linna elu on läbi põimunud Pärnu linnaga. Ligi 80 protsenti Sindis elavatest inimestest käib tööl Pärnus. Hariduses käib väga palju inimesi mitmetest kooliastmetest Pärnus koolis," rääkis Kaljuste.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema