Tartumaal hukkus auto alla jäänud jalakäija ({{commentsTotal}})

Liiklusõnnetus
Liiklusõnnetus Autor/allikas: Politsei

Tartumaal Ülenurme vallas hukkus neljapäeva hilisõhtul auto alla jäänud jalakäija.

Õnnetus juhtus kell 22.20 Jõhvi-Tartu-Valga maantee 144,3. kilomeetril, kus 45-aastane naine sõitis Volvo S80-ga otsa keset sõidurada kõndinud 66-aastasele Avole.

Jalakäija hukkus.

Politsei selgitas, et autot juhtinud 45-aastane naine oli kaine ning omab juhtimisõigust. Varasemaid liiklusrikkumisi tal ei ole ning sõidustaaži on naisel enam kui 20 aastat. Volvos oli lisaks juhile kaks kaasreisijat, nende seas ka laps, kes õnneks viga ei saanud.

"Sündmuskohta uurides avastas politsei õnnetuspaigalt alkoholipudeli, mis võib praegustel andmetel kuuluda hukkunud Avole. Teada on seegi, et avariis hukkunud mees viibis õnnetuse eelselt kainenemas. Nimelt sai politsei 6. oktoobril kella 11.30 paiku linnaelanikult teate, et Tartus Raja pargis on maas pikali joobes mees. Väljakutsele reageerinud patrull selgitas, et abi vajas Avo. Mehel tuvastati joove ning ta otsustati tema enda edasise turvalisuse tagamiseks viia kainenema. Ka sellele korrale eelnevalt on Avo korduvalt vajanud kainestamist, et ebaadekvaatses olekus mitte ohtu sattuda," ütles Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk.

Operatiivjuht lisas, et selle õnnetuse üksikasjad selgitab politsei lähemalt kriminaalmenetluses, kuid vajab siiski rõhutamist, kui suur riskitegur liiklejatele võib olla alkohol.

"Joobeseisundis liigeldes ning ümbritsevat keskkonda tajumata mängitakse kui ruletti. Oluline seejuures pole roll autojuhi, jalakäija, jalgratturi või muu liiklejana, sest õnnetus ei küsi „kas ja kes“, vaid pigemini ikka „millal“. Kriminaalmenetlus on veel algusjärgus, kuid mehe seni teadaolev riskikäitumine võib selgitada, miks tema kodutee kulges ohtlikult pimedal ajal keset sõiduteed ning miks selline traagiline õnnetus aset võis leida," ütles ta.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema