Tartumaal hukkus auto alla jäänud jalakäija ({{commentsTotal}})

Liiklusõnnetus Autor: Politsei

Tartumaal Ülenurme vallas hukkus neljapäeva hilisõhtul auto alla jäänud jalakäija.

Õnnetus juhtus kell 22.20 Jõhvi-Tartu-Valga maantee 144,3. kilomeetril, kus 45-aastane naine sõitis Volvo S80-ga otsa keset sõidurada kõndinud 66-aastasele Avole.

Jalakäija hukkus.

Politsei selgitas, et autot juhtinud 45-aastane naine oli kaine ning omab juhtimisõigust. Varasemaid liiklusrikkumisi tal ei ole ning sõidustaaži on naisel enam kui 20 aastat. Volvos oli lisaks juhile kaks kaasreisijat, nende seas ka laps, kes õnneks viga ei saanud.

"Sündmuskohta uurides avastas politsei õnnetuspaigalt alkoholipudeli, mis võib praegustel andmetel kuuluda hukkunud Avole. Teada on seegi, et avariis hukkunud mees viibis õnnetuse eelselt kainenemas. Nimelt sai politsei 6. oktoobril kella 11.30 paiku linnaelanikult teate, et Tartus Raja pargis on maas pikali joobes mees. Väljakutsele reageerinud patrull selgitas, et abi vajas Avo. Mehel tuvastati joove ning ta otsustati tema enda edasise turvalisuse tagamiseks viia kainenema. Ka sellele korrale eelnevalt on Avo korduvalt vajanud kainestamist, et ebaadekvaatses olekus mitte ohtu sattuda," ütles Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk.

Operatiivjuht lisas, et selle õnnetuse üksikasjad selgitab politsei lähemalt kriminaalmenetluses, kuid vajab siiski rõhutamist, kui suur riskitegur liiklejatele võib olla alkohol.

"Joobeseisundis liigeldes ning ümbritsevat keskkonda tajumata mängitakse kui ruletti. Oluline seejuures pole roll autojuhi, jalakäija, jalgratturi või muu liiklejana, sest õnnetus ei küsi „kas ja kes“, vaid pigemini ikka „millal“. Kriminaalmenetlus on veel algusjärgus, kuid mehe seni teadaolev riskikäitumine võib selgitada, miks tema kodutee kulges ohtlikult pimedal ajal keset sõiduteed ning miks selline traagiline õnnetus aset võis leida," ütles ta.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.