Peaministri sõnul jäävad Türgi väed Mosuli operatsiooni eel Iraaki ({{commentsTotal}})

Iraagi sõdur Mosuli lähistel.
Iraagi sõdur Mosuli lähistel. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ankara teatas neljapäeval, et Türgi sõdurid jäävad vaatamata Bagdadi vastuseisule Iraaki enne eelseisvat operatsiooni Mosuli vabastamiseks äärmusrühmituse Islamiriik (IS) käest.

Bagdad on heitnud Ankarale oma sõdurite Iraagis hoidmise tõttu ette regionaalse sõjaga riskimist.

"Mida ka Iraagi valitsus Bagdadis ei ütleks, Türgi jääb paigale, et võidelda Daeshiga ja vältida piirkonna demograafilise koosseisu jõuga muutmist," ütles Türgi peaminister Binali Yıldırım.

Ankaral on Türgi meedia andmeil Iraagis hinnanguliselt 2000 sõdurit, kellest 500 annavad Iraagi põhjaosas asuvas Bashiqa laagris väljaõpet iraaklastest võitlejatele, kes loodavad osaleda lahingus Mosuli pärast.

Türgi parlament pikendas nädalavahetusel aasta võrra valitsusele antud mandaati, mis lubab viia Türgi sõdurid Iraagi, aga ka Süüria territooriumile.

Iraagi parlament kuulutas seejärel Türgi väed "okupatsioonijõuks" ning peaminister Haider al-Abadi hoiatas Ankarat regionaalse sõja puhkemise eest.

Türgi kutsus seejärel välja Iraagi suursaadiku, millele järgnes Bagdadi otsus kutsuda vaibale Türgi diplomaat.

Yıldırım ütles neljapäeval, et Bagdadi reageering ei olnud tehtud "heas usus".

"Iraagi valitsusel pole õigust niiviisi rääkida. Kui riigis on sõdurid 63 riigist, on ebamõistlik keskenduda Türgi kohalolekule," sõnas ta.

Türgi välisministri Mevlüt Çavuşoğlu sõnul on Türgi sõdurid Iraagis selleks, et tugevdada Bagdadi stabiilsust ja julgeolekut. "Kindlasti ei taha me sõnasõda Iraagiga, aga Jumala tahtel jõuab Iraak varsti selle äratundmisele," sõnas ta.

Usutakse, et Türgi väed on koondatud autonoomse Iraagi Kurdistani kontrollitud territooriumile. Kurdistanil on lähedased suhted Ankaraga ning selle alad on Iraagi keskvõimu kontrolli alt sisuliselt väljas.

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema