Vene sõjalennukid rikkusid Eesti ja Soome õhupiiri ({{commentsTotal}})

Soome õhujõudude foto Soome õhuruumis viibivast Vene hävitajast. Autor: Suomen Ilmavoimat
{{1475808408000 | amCalendar}}

Soome kaitseministeerium teatas neljapäeval ja ööl vastu reedet Vene sõjalennukite kahest õhupiiririkkumisest, pärastlõunal teatas Eesti kaitsejõudude peastaap sarnasest rikkumisest Vaindloo saare lähedal.

Peastaap ütles pressiteates, et öösel kell 2.38 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni relvajõudude hävituslennuk Su-27.

"Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla minuti. Lennuki transponder oli välja lülitatud, lennuplaan oli esitamata ning lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega. Välisministeerium kutsus täna välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi," seisab teates.

Vene hävitaja Su-27 sisenes neljapäeva õhtul kell 21.33 Porvoost lõunas Soome lahe kohal Soome õhuruumi, teatas kaitseministeerium.

Esimest korda sisenes Vene hävitaja Su-27 neljapäeval Soome õhuruumi kell 16.43 ja viibis seal umbes minuti. Vene lennuk sisenes Soome õhuruumi Porvoost lõunas ja liikus kilomeetri sügavusel Soome territooriumil.

Soome kaitseminister: kaks õhupiiririkkumist ühe päevaga on ebaharilik

Soome suhtub alati väga tõsiselt oma territoriaalse puutumatuse rikkumistesse, ütles kaitseminister Jussi Niinistö reedel, kommenteerides kaht neljapäeval aset leidnud arvatavaid õhupiiririkkumisi.

"Siin on ebaharilik see, et tegemist oli kahe hävitajaga ühe päeva jooksul. Mõlemast saadi fotod ja (Soome) õhujõud avaldasid need Twitteris," ütles Niinistö.

Kaitseministri sõnul uuritakse mõlemat juhtumit ja reageeritakse neile. "Välisministeerium on kontaktis Venemaa suursaatkonnaga," ütles ta.

Niinistö ei soostunud kommenteerima, kas arvatavad õhupiiririkkumised võivad olla seotud Soome ja USA reedel sõlmitava kaitsekoostöö arendamise leppega või Soome õhujõudude järgmisel nädalal toimuvate õppustega.

"On võimatu öelda, mis on nende võimalike õhupiiririkkumiste põhjus või seda, kas need olid isegi tahtlikud. Ainus, mida me teame, on see, et need leidsid aset USA asekaitseministri (Robert) Worki visiidi ajal," sõnas ta.

Allikas: STT-BNS



Liisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.