Orkaan Matthew on Haitil nõudnud üle 800 inimelu ({{commentsTotal}})

{{1475807707000 | amCalendar}}

Haitil orkaan Matthew tõttu hukkunute arv on tõusnud üle 800 inimese, vahendas Reuters. Floridas on 600 000 majapidamist orkaani tõttu elektrita ja kohalik kuberner prognoosib Jacksonville'i suurt üleujutust.

Haiti lõunaosa on kaks päeva pärast neljanda kategooria tormi möödumist ülejäänud riigist ära lõigatud, edastas Radio Television Caraibies.

Valitsus teatas neljapäeval ohvrite arvuks 108.

Abiorganisatsioon CARE teatel purustas Matthew täielikult Haiti lõunaosa Jérémie linna.

"Jérémie on täielikult purustatud," ütles CARE Haiti-direktor Jean-Michel Vigreux Twitteris. "80 protsenti hoonetest on minema pühitud. Kõik telefonikaablid ja elekter on läinud. Linn on täielikult ära lõigatud ning kõigil hakkab otsa saama toit ja raha."

Roche-à-Bateau linnas hukkus 50 inimest. Kohaliku ametniku Ostin Pierre-Louis' sõnul on asula laastatud.

Obama kuulutas föderaalse eriolukorra välja ka Lõuna-Carolinas

USA president Barack Obama kuulutas läheneva orkaani Matthew tõttu neljapäeval föderaalse eriolukorra välja ka Lõuna-Carolina osariigis.

President andis käsu osutada lisaks osariigi ja kohalikele jõupingutustele Lõuna-Carolinale föderaalabi tormiga toimetulemiseks. Sisejulgeolekuministeerium ja föderaalne eriolukordade amet (FEMA) said riigipealt käsu koordineerida katastroofi tagajärgede leevendamise jõupingutusi.

Varem neljapäeval kuulutas Obama föderaalse eriolukorra välja Florida osariigis.

USA kagurannikul on evakuatsioonikäsk antud kolmele miljonile inimesele. Riikliku orkaanikeskuse teatel on Matthew äärmiselt ohtlik ning võib kaasa tuua katastroofilised tagajärjed.

Matthew nõrgenes Florida lähistel 3. kategooria orkaaniks

Florida osariigi lähistel liikuv orkaan Matthew nõrgenes kolmanda kategooria orkaaniks, ütlesid meteoroloogid reedel.

Florida seisab silmitsi osariigi lähiajaloo kõige ohtlikuma tormiga ning oodatakse, et Matthew liigub ranniku lähistele või üle Lõuna-Carolina rannajoone ööl vastu laupäeva, teatas Miamis asuv riiklik orkaanikeskus (NHC).

Matthew nõrgenes viieastmelisel skaalal kolmanda kategooria orkaaniks ning on oodata, et järgmise 48 tunni jooksul nõrgeneb torm jätkuvalt. NHC sõnul on Matthew' kese jätkuvalt äärmiselt ohtlik.

Floridas jäi Reutersi teatel elektrita 600 000 majapidamist ja kuberner Rick Scott ütles pressikonverentsil, et ilmselt voolukatkestuste arv suureneb ning Jacksonville'i piirkonda võib oodata suur üleujutus.

"Halvim on alles ees," nentis Scott.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: AFPMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.