Orkaan Matthew on Haitil nõudnud üle 800 inimelu ({{commentsTotal}})

{{1475807707000 | amCalendar}}

Haitil orkaan Matthew tõttu hukkunute arv on tõusnud üle 800 inimese, vahendas Reuters. Floridas on 600 000 majapidamist orkaani tõttu elektrita ja kohalik kuberner prognoosib Jacksonville'i suurt üleujutust.

Haiti lõunaosa on kaks päeva pärast neljanda kategooria tormi möödumist ülejäänud riigist ära lõigatud, edastas Radio Television Caraibies.

Valitsus teatas neljapäeval ohvrite arvuks 108.

Abiorganisatsioon CARE teatel purustas Matthew täielikult Haiti lõunaosa Jérémie linna.

"Jérémie on täielikult purustatud," ütles CARE Haiti-direktor Jean-Michel Vigreux Twitteris. "80 protsenti hoonetest on minema pühitud. Kõik telefonikaablid ja elekter on läinud. Linn on täielikult ära lõigatud ning kõigil hakkab otsa saama toit ja raha."

Roche-à-Bateau linnas hukkus 50 inimest. Kohaliku ametniku Ostin Pierre-Louis' sõnul on asula laastatud.

Obama kuulutas föderaalse eriolukorra välja ka Lõuna-Carolinas

USA president Barack Obama kuulutas läheneva orkaani Matthew tõttu neljapäeval föderaalse eriolukorra välja ka Lõuna-Carolina osariigis.

President andis käsu osutada lisaks osariigi ja kohalikele jõupingutustele Lõuna-Carolinale föderaalabi tormiga toimetulemiseks. Sisejulgeolekuministeerium ja föderaalne eriolukordade amet (FEMA) said riigipealt käsu koordineerida katastroofi tagajärgede leevendamise jõupingutusi.

Varem neljapäeval kuulutas Obama föderaalse eriolukorra välja Florida osariigis.

USA kagurannikul on evakuatsioonikäsk antud kolmele miljonile inimesele. Riikliku orkaanikeskuse teatel on Matthew äärmiselt ohtlik ning võib kaasa tuua katastroofilised tagajärjed.

Matthew nõrgenes Florida lähistel 3. kategooria orkaaniks

Florida osariigi lähistel liikuv orkaan Matthew nõrgenes kolmanda kategooria orkaaniks, ütlesid meteoroloogid reedel.

Florida seisab silmitsi osariigi lähiajaloo kõige ohtlikuma tormiga ning oodatakse, et Matthew liigub ranniku lähistele või üle Lõuna-Carolina rannajoone ööl vastu laupäeva, teatas Miamis asuv riiklik orkaanikeskus (NHC).

Matthew nõrgenes viieastmelisel skaalal kolmanda kategooria orkaaniks ning on oodata, et järgmise 48 tunni jooksul nõrgeneb torm jätkuvalt. NHC sõnul on Matthew' kese jätkuvalt äärmiselt ohtlik.

Floridas jäi Reutersi teatel elektrita 600 000 majapidamist ja kuberner Rick Scott ütles pressikonverentsil, et ilmselt voolukatkestuste arv suureneb ning Jacksonville'i piirkonda võib oodata suur üleujutus.

"Halvim on alles ees," nentis Scott.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: AFPMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema