Soome Yle: SDP ja Keskerakonna populaarsus on võrdsustunud ({{commentsTotal}})

Juha Sipilä (Keskerakond), Timo Soini (Põlissoomlased), Antti Rinne (SDP) ja Alexander Stubb (Koonderakond) 2015. aprillis valimiste eel.
Juha Sipilä (Keskerakond), Timo Soini (Põlissoomlased), Antti Rinne (SDP) ja Alexander Stubb (Koonderakond) 2015. aprillis valimiste eel. Autor/allikas: Heikki Saukkomaa/Lehtikuva/Reuters/Scanpix

Soome suurim opositsioonijõud Sotsiaaldemokraatlik Partei on tõusnud sama populaarseks, kui võimul olev Keskerakond, selgus rahvusringhäälingu Yle tellitud küsitluse tulemustest reedel.

Mõlemat parteid toetas 20,5 protsenti küsitletutest. Juuliga võrreldes on Keskerakonna toetas vähenenud 1,3 ja SDP-l tõusnud 1,6 protsendipunkti.

Kolmandal positsioonil on Kokoomus (Koonderakond) 17,1-protsendise toetusega. Neljandal kohal olevate roheliste toetus on 14 protsenti.

Põlissoomlaste populaarsus on jätkuvalt tõusuteel, neid toetas 9,2 protsenti vastanutest. Kuuendat kohta hoiab Vasakliit 8,8 protsendiga.

Taloustutkimus küsitles septembris ja oktoobris umbes 1900 soomlast, kellest 58 protsenti avaldas oma parteilise eelistuse. Küsitluse veamäär on 1,8 protsendipunkti.

Allikas: STTAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema