Soome Yle: SDP ja Keskerakonna populaarsus on võrdsustunud ({{commentsTotal}})

Juha Sipilä (Keskerakond), Timo Soini (Põlissoomlased), Antti Rinne (SDP) ja Alexander Stubb (Koonderakond) 2015. aprillis valimiste eel. Autor: Heikki Saukkomaa/Lehtikuva/Reuters/Scanpix

Soome suurim opositsioonijõud Sotsiaaldemokraatlik Partei on tõusnud sama populaarseks, kui võimul olev Keskerakond, selgus rahvusringhäälingu Yle tellitud küsitluse tulemustest reedel.

Mõlemat parteid toetas 20,5 protsenti küsitletutest. Juuliga võrreldes on Keskerakonna toetas vähenenud 1,3 ja SDP-l tõusnud 1,6 protsendipunkti.

Kolmandal positsioonil on Kokoomus (Koonderakond) 17,1-protsendise toetusega. Neljandal kohal olevate roheliste toetus on 14 protsenti.

Põlissoomlaste populaarsus on jätkuvalt tõusuteel, neid toetas 9,2 protsenti vastanutest. Kuuendat kohta hoiab Vasakliit 8,8 protsendiga.

Taloustutkimus küsitles septembris ja oktoobris umbes 1900 soomlast, kellest 58 protsenti avaldas oma parteilise eelistuse. Küsitluse veamäär on 1,8 protsendipunkti.

Allikas: STTTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.