5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

Viis uudist
Viis uudist Autor/allikas: ERR/Fotor

Siin on viis uudist, mida võiks täna hommikul teada!

Viis tehnoülevaatust sai pärast kontrolli kriminaalkahtlustuse


Kriminaalpolitsei ja prokuratuuri korraldatud tehnoülevaatuste üle-eestilise uurimise tulemusel saadeti prokuratuuri viis kriminaalasja. Süüdistuse on saanud kümme ülevaatajat, neist kaks on ka süüdi mõistetud, kaks ülevaatajat on saanud kahtlustuse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler nentis, et altkäemaksu eest sõiduki tehnoülevaatuse tegemine on endiselt väga levinud. Altkäemaksu andnuid tuvastati vaatlusalustes tehnoülevaatuspunktides umbes 150.

Summad, mida ülevaatustel altkäemaksuks küsitakse ja pakutakse, on väikesed ehk enamasti kuni 25 eurot. Ent kui ülevaataja laseb päevas läbi viis kuni kümme sõidukit, teenib ta lisa sissetuleku, mis motiveerib seadust rikkuma.

 

Eesti ettevõte pakub USA kohaliku elu probleemidele lahendusi


USA pealinnas Washingtonis, Valges majas tutvustati president Barack Obama loodud tehnoloogia algatusele „Võimaluste projekt" laekunud IT-lahendusi, kus esimest korda oli USA kohalikku elu probleemidele lahendusi otsima kutsutud ka Eesti firma Datel.

Lihtsustatult kokkuvõttes annab Dateli ja nende tütarfirma Ovela väljatöötatud projekt omavalitsustele võimaluse luua neid tutvustavaid veebikeskkondi kasutades selleks suurt kogust andmeid alates keskmistest palkadest kuni riiklike toetusrahade võimalusteni.

"See, mida meie pakume, võimaldab ilma igasuguse erilise ettevalmistuseta tavalisel omavalitsuse töötajal, kes lihtsalt teab, mida ta tahab teha väga kiiresti ja lihtsalt koostada esitlus, mis on tegelikult mini-veebileht, siduda see sotsiaalmeediaga ja mis kõige olulisem - siduda see USA valitsuse föderaalsete andmeallikatega, mis ameerikamaal on vabalt kasutuseks," selgitas Dateli ekspordijuht Villem Alango.

Lihtsa veebikülje koostamise ja enda reklaamimise kõrval on avatud andmebaasidega töötamine kasulik ka kogukonnale endale.

Dateli projekt oli üks 29 taolisest avatud andmetele põhinevast digitaalsest tööriistast, mida eile Valges majas tutvustati.

President Barack Obama algatatud „Võimaluste projekt" tegi kevadel mitu erinevat andmebaasi avalikuks ja kutsus üles ettevõtjaid, koole ja üksiküritajaid otsima suurtele probleemidele erinevaid lahendusi.

 

Eestisse saabub visidiile Ukraina kaitseminister

Eestisse saabub visiidile Ukraina kaitseminister, armeekindral Stepan Poltorak, kes kohtub Eesti kaitseministri Hannes Hanso ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrasega.

Ukraina kaitseminister külastab muuhulgas õhuväe lennubaasi Ämaris ja kohtub Eestis taastusravil viibivate Ukraina relvajõudude liikmetega. Ta kohtub ka Eesti Ukraina kogukonna esindajatega ning avaldab tänu Ukraina toetajatele.

Augustis Ukrainat külastanud Hanso nentis, et Eesti ja Ukraina sõjaline koostöö on paari viimase aasta jooksul kasvanud. Näiteks õpetavad Eesti eriväelased Ukrainas välja sealseid eriväelasi, kes osalevad lahingutegevuses Donetski ja Luhanski oblastites.

 

Tallinna plaanitakse massiivset filmilinnakut

 

Eesti mitmed filmitootjad on koondunud ühisettevõttesse Tallinn Film Wonderland OÜ, et 2018. aasta lõpuks Tallinnasse aadressile Kopli 35 rajada filmilinnak.

Linnak koondab Eesti erinevad filmitööstuse teenusepakkujad läbi rendipindade büroo- ja laoruumideks, et tagada koostöö ja võteteks vajalikud teenused. Lisaks on kavandatavad stuudiod sobilikud ka tele- ja reklaamiproduktsioonile ja ürituste korraldamiseks.

Linnakusse on kavas rajada kolm 14 meetri kõrgust stuudiot, mis annaks võimaluse filmida samaaegselt eri suurustega ruumides ja võimalusel ühendada need üheks massiivseks võttepaigaks.

 

Eesti jalgpallikoondis kohtub Gibraltariga 

Eesti meeste jalgpallikoondis peab täna õhtul uue peatreeneri Martin Reimi all esimese kohtumise, kui maailmameistrivõistluste valikmängus võõrustatakse Tallinnas A. Le Coq Arenal Gibraltarit. Kohtumisest teeb otseülekande ETV.

H-valikgrupi esimeses voorus kaotas Eesti võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinale 0:5. Gibraltar jäi Kreekale alla 1:4. Valikgrupi kolmandas mängus oli Belgia 3:0 parem Küprosest.

Gibraltariga on Eesti varem kohtunud kahel korral. 2014. aasta märtsis võitis Eesti võõrsil Dmitri Kruglovi ja Rimo Hundi väravatest 2:0, sama aasta mais Tallinnas toimunud mäng jäi 1:1 viiki. Eesti värava lõi Ragnar Klavan.

 

Ilmateade

Pilves selgimistega ilm. Pärastlõunal sajab kohati hoovihma, Kagu-Eestisse jõuab tihedam sajuala. Kirdetuul tugevneb 8-15, saartel ja rannikul puhanguti 20, õhtul 23 m/s. Õhutemperatuur on 8..11°C.

Toimetaja: Allan RajaveeMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema