5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

Viis uudist Autor: ERR/Fotor

Siin on viis uudist, mida võiks täna hommikul teada!

Viis tehnoülevaatust sai pärast kontrolli kriminaalkahtlustuse


Kriminaalpolitsei ja prokuratuuri korraldatud tehnoülevaatuste üle-eestilise uurimise tulemusel saadeti prokuratuuri viis kriminaalasja. Süüdistuse on saanud kümme ülevaatajat, neist kaks on ka süüdi mõistetud, kaks ülevaatajat on saanud kahtlustuse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler nentis, et altkäemaksu eest sõiduki tehnoülevaatuse tegemine on endiselt väga levinud. Altkäemaksu andnuid tuvastati vaatlusalustes tehnoülevaatuspunktides umbes 150.

Summad, mida ülevaatustel altkäemaksuks küsitakse ja pakutakse, on väikesed ehk enamasti kuni 25 eurot. Ent kui ülevaataja laseb päevas läbi viis kuni kümme sõidukit, teenib ta lisa sissetuleku, mis motiveerib seadust rikkuma.

 

Eesti ettevõte pakub USA kohaliku elu probleemidele lahendusi


USA pealinnas Washingtonis, Valges majas tutvustati president Barack Obama loodud tehnoloogia algatusele „Võimaluste projekt" laekunud IT-lahendusi, kus esimest korda oli USA kohalikku elu probleemidele lahendusi otsima kutsutud ka Eesti firma Datel.

Lihtsustatult kokkuvõttes annab Dateli ja nende tütarfirma Ovela väljatöötatud projekt omavalitsustele võimaluse luua neid tutvustavaid veebikeskkondi kasutades selleks suurt kogust andmeid alates keskmistest palkadest kuni riiklike toetusrahade võimalusteni.

"See, mida meie pakume, võimaldab ilma igasuguse erilise ettevalmistuseta tavalisel omavalitsuse töötajal, kes lihtsalt teab, mida ta tahab teha väga kiiresti ja lihtsalt koostada esitlus, mis on tegelikult mini-veebileht, siduda see sotsiaalmeediaga ja mis kõige olulisem - siduda see USA valitsuse föderaalsete andmeallikatega, mis ameerikamaal on vabalt kasutuseks," selgitas Dateli ekspordijuht Villem Alango.

Lihtsa veebikülje koostamise ja enda reklaamimise kõrval on avatud andmebaasidega töötamine kasulik ka kogukonnale endale.

Dateli projekt oli üks 29 taolisest avatud andmetele põhinevast digitaalsest tööriistast, mida eile Valges majas tutvustati.

President Barack Obama algatatud „Võimaluste projekt" tegi kevadel mitu erinevat andmebaasi avalikuks ja kutsus üles ettevõtjaid, koole ja üksiküritajaid otsima suurtele probleemidele erinevaid lahendusi.

 

Eestisse saabub visidiile Ukraina kaitseminister

Eestisse saabub visiidile Ukraina kaitseminister, armeekindral Stepan Poltorak, kes kohtub Eesti kaitseministri Hannes Hanso ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrasega.

Ukraina kaitseminister külastab muuhulgas õhuväe lennubaasi Ämaris ja kohtub Eestis taastusravil viibivate Ukraina relvajõudude liikmetega. Ta kohtub ka Eesti Ukraina kogukonna esindajatega ning avaldab tänu Ukraina toetajatele.

Augustis Ukrainat külastanud Hanso nentis, et Eesti ja Ukraina sõjaline koostöö on paari viimase aasta jooksul kasvanud. Näiteks õpetavad Eesti eriväelased Ukrainas välja sealseid eriväelasi, kes osalevad lahingutegevuses Donetski ja Luhanski oblastites.

 

Tallinna plaanitakse massiivset filmilinnakut

 

Eesti mitmed filmitootjad on koondunud ühisettevõttesse Tallinn Film Wonderland OÜ, et 2018. aasta lõpuks Tallinnasse aadressile Kopli 35 rajada filmilinnak.

Linnak koondab Eesti erinevad filmitööstuse teenusepakkujad läbi rendipindade büroo- ja laoruumideks, et tagada koostöö ja võteteks vajalikud teenused. Lisaks on kavandatavad stuudiod sobilikud ka tele- ja reklaamiproduktsioonile ja ürituste korraldamiseks.

Linnakusse on kavas rajada kolm 14 meetri kõrgust stuudiot, mis annaks võimaluse filmida samaaegselt eri suurustega ruumides ja võimalusel ühendada need üheks massiivseks võttepaigaks.

 

Eesti jalgpallikoondis kohtub Gibraltariga 

Eesti meeste jalgpallikoondis peab täna õhtul uue peatreeneri Martin Reimi all esimese kohtumise, kui maailmameistrivõistluste valikmängus võõrustatakse Tallinnas A. Le Coq Arenal Gibraltarit. Kohtumisest teeb otseülekande ETV.

H-valikgrupi esimeses voorus kaotas Eesti võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinale 0:5. Gibraltar jäi Kreekale alla 1:4. Valikgrupi kolmandas mängus oli Belgia 3:0 parem Küprosest.

Gibraltariga on Eesti varem kohtunud kahel korral. 2014. aasta märtsis võitis Eesti võõrsil Dmitri Kruglovi ja Rimo Hundi väravatest 2:0, sama aasta mais Tallinnas toimunud mäng jäi 1:1 viiki. Eesti värava lõi Ragnar Klavan.

 

Ilmateade

Pilves selgimistega ilm. Pärastlõunal sajab kohati hoovihma, Kagu-Eestisse jõuab tihedam sajuala. Kirdetuul tugevneb 8-15, saartel ja rannikul puhanguti 20, õhtul 23 m/s. Õhutemperatuur on 8..11°C.

Toimetaja: Allan RajaveeLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.