Le Peni Rahvusrinde esindajad astuvad pettuses süüdistatuna kohtu ette ({{commentsTotal}})

Marine Le Pen. Autor: SIPA/Scanpix

Prantusmaa paremäärmusliku Rahvusrinde esindajad astuvad kohtu ette süüdistatuna ebaseaduslikus kampaania rahastamises ja pettuses 2012. aasta valimiste ajal.

Kahtlustuse kohaselt skeemitas partei, et kampaaniakulusid ebaseaduslikult riigi rahadega katta, vahendas Politico.

Valimiskampaania ajal kannustati Rahvusrinde kandidaate ostma postritest ja muudest esemetest koosnevat kampaaniakomplekti ettevõttelt Riwal, mida juhivad Rahvusrinde juhile Marine Le Penile lähedased isikud.

Komplekt maksis 16,65 eurot, kuid kahtlustatakse, et selle väärtus oli meelega üle hinnatud, et kandidaadid saaksid riigilt rohkem raha tagasi taotleda. Nimelt maksab Prantsusmaa kandidaatidele, kes koguvad rohkem kui viis protsenti häältest, kampaaniakulud tagantjärele kinni.

Kahtlustatavate seas on ka Rahvusrinde laekur Wallerand de Saint-Just. Partei juht ja presidendikandidaat tuleva-aastastel valimistel Marine Le Pen kuulati üle tunnistajana, kuid kohtu ette pole tal tarvis astuda.

Rahvusrinne on varemgi korduvalt rahanappuses vaevelnud.

Toimetaja: Karin Koppel{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised