Le Peni Rahvusrinde esindajad astuvad pettuses süüdistatuna kohtu ette ({{commentsTotal}})

Marine Le Pen.
Marine Le Pen. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Prantusmaa paremäärmusliku Rahvusrinde esindajad astuvad kohtu ette süüdistatuna ebaseaduslikus kampaania rahastamises ja pettuses 2012. aasta valimiste ajal.

Kahtlustuse kohaselt skeemitas partei, et kampaaniakulusid ebaseaduslikult riigi rahadega katta, vahendas Politico.

Valimiskampaania ajal kannustati Rahvusrinde kandidaate ostma postritest ja muudest esemetest koosnevat kampaaniakomplekti ettevõttelt Riwal, mida juhivad Rahvusrinde juhile Marine Le Penile lähedased isikud.

Komplekt maksis 16,65 eurot, kuid kahtlustatakse, et selle väärtus oli meelega üle hinnatud, et kandidaadid saaksid riigilt rohkem raha tagasi taotleda. Nimelt maksab Prantsusmaa kandidaatidele, kes koguvad rohkem kui viis protsenti häältest, kampaaniakulud tagantjärele kinni.

Kahtlustatavate seas on ka Rahvusrinde laekur Wallerand de Saint-Just. Partei juht ja presidendikandidaat tuleva-aastastel valimistel Marine Le Pen kuulati üle tunnistajana, kuid kohtu ette pole tal tarvis astuda.

Rahvusrinne on varemgi korduvalt rahanappuses vaevelnud.

Toimetaja: Karin Koppelproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics