Briti ekspeaminister Blair viitas tagasitulekule poliitikasse ({{commentsTotal}})

Leiboristist endine peaminister Tony Blair. Autor: AFP/Scanpix

Endine Suurbritannia peaminister Tony Blair viitas reedel intervjuus poliitikaareenile naasmisele.

Iraagi sõtta astumise otsuse tõttu Suurbritannias ebapopulaarne Blair kõneles ajakirjale Esquire. Tulevane roll on "lahtine küsimus", sõnas Blair intervjuus.

"Ma ei tea, kas mulle on roll... See, mida ma oma positsiooni kohta hetkel öelda tahan, on piiratud," sõnas ta.

"Ma võin öelda, et see on koht, kuhu me oma poliitikaga jõudnud oleme. Kas mul on selle suhtes tugevad tunded? Jah. Kas mind motiveerib see? Jah. Kuhu ma nüüd lähen, mida ma täpselt tegema hakkan, on lahtine küsimus," ütles ta.

Leiboristide liidrina valiti Blair Suurbritannia peaministriks kolm korda järjest alates 1997. aastast.

Hetkel leiboristide liidriks olev Jeremy Corbyn on nihutanud partei poliitikat järsult vasakule ning on suur Tony Blairi kriitik.

Eelmisel kuul teatas Blair oma nõustamisfirma Tony Blair Associates sulgemisest.

Briti ekspeaminister Tony Blair viis riigi 2003. aastal halvasti ette valmistatud, kehvalt ellu viidud ja õiguslikult küsitavasse sõtta Iraagi vastu, selgus juulis kauaoodatud Iraagi sõja raportist.

Raportist selgus, et otsus liituda USA juhitava sissetungiga langetati kaua aega enne muude võimaluste ammendamist ja valeks osutunud luureandmetele tuginedes.

Raportist selgus samuti, et Blair oli 2003. aasta jaanuariks otsustanud, et sõda on tõenäoline, ja aktsepteeris USA ajakava sõjaliseks sekkumiseks märtsi keskpaigas.

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.