Briti iseseisvuspartei jõudis liikmetevahelise lööminguga murdepunkti ({{commentsTotal}})

Teadvusetu Steven Woolfe neljapäeval europarlamendi hoones lamamas. Autor: Reuters/Scanpix

Suurbritannia Brexiti-hääletusel võtmerolli mänginud iseseisvuspartei (UKIP) jõudis murdepunkti, kui nende soosik esimeheametisse Steven Woolfe sattus neljapäeval kolleegiga rüselemise järel haiglasse.

Woolfe kukkus eile Strasbourgis kokku ja viidi haiglasse, juhtunu eel oli ta aga osalenud UKIPi europarlamendi saadikute kohtumisel, kus vaidlus lõppes rüselusega, vahendas Reuters.

"Inimesed on liiga kaua ja liiga kõvasti töötanud, et tuua UKIP sellesse punkti, kus ta praegu on, aga selge, et me ise oleme jõudnud murdepunkti," ütles ärimees Aroon Banks, kes on populistliku partei kõige tuntum annetaja.

Suurbritannia ajalehtede esikülgi katsid täna fotod europarlamendi hoone põrandal lebavast teadvusetust Woolfe'ist ning parteiliikmed loobivad üksteise suunas süüdistusi.

"UKIP on teadvusetu," seisis Daily Maily pealkirjas.

Euroskeptitsismi ja immigratsioonivastasuse lainel viimastel aastatel end Suurbritannia poliitikas kehtestanud iseseisvusparteil on europarlamendis 22 kohta - seda on kaks kohta enam kui peaminister Theresa May konservatiividel või leiboristidel. Eelmise aasta üldvalimistel sai UKIP ligi neli miljonit häält.

Paraku on partei pärast põhieesmärgi ehk referendumil Brexiti läbisurumise saavutamist uppunud sisepingetesse. Pärast referendumit astus tagasi UKIPi karismaatiline juht Nigel Farage, kelle asemel juhiks tõusnud Diane James oli ametis vaid 18 päeva, misjärel ta teatas, et astub autoriteedi puudumise tõttu tagasi.

Woolfe tekitas seejärel parteis pahameelt, teatades, et kandideerib uueks juhiks, kuid on kaalunud ka konservatiividega liitumist. Neljapäevasel UKIPi eurosaadikute kohtumisel arutatigi neid kommentaare ning Woolfe'il tekkis kokkupõrge 62-aastase Mike Hookemiga.

"Kohtumine korraldati, et arutada Steven Woolfe'iga seotud küsimusi. Mis täpselt juhtus ja kas me saame teda juhina usaldada, kas ta võib tulevikus vastaste leeri üle joosta," kirjeldas Hookem.

Ta eitas Woolfe'i löömist, kuid ütles, et Woolfe kavatses teda rünnata ja seejärel toimus rüselus, mille käigus Woolfe kukkus, kuid tõusis kohe jälle püsti.

"Täna hommikul ulatas Steven Hookemile - Mike'ile sõbrakäe ning on mõistnud, et asjad läksid europarlamendi kohtumisel üle käte," rääkis UKIPi eurosaadik Nathan Gill reedel pärast Woolfe'i haiglas külastamist ajakirjanikele.

Politsei juhtunut ei uuri, küll aga korraldab sisejuurdluse UKIP ja distsiplinaarjuurdluse europarlament.

Hoolimata pingetest usuvad partei juhtliikmed, et nad suudavad kriisist välja tulla.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.