Briti iseseisvuspartei jõudis liikmetevahelise lööminguga murdepunkti ({{commentsTotal}})

Teadvusetu Steven Woolfe neljapäeval europarlamendi hoones lamamas.
Teadvusetu Steven Woolfe neljapäeval europarlamendi hoones lamamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Suurbritannia Brexiti-hääletusel võtmerolli mänginud iseseisvuspartei (UKIP) jõudis murdepunkti, kui nende soosik esimeheametisse Steven Woolfe sattus neljapäeval kolleegiga rüselemise järel haiglasse.

Woolfe kukkus eile Strasbourgis kokku ja viidi haiglasse, juhtunu eel oli ta aga osalenud UKIPi europarlamendi saadikute kohtumisel, kus vaidlus lõppes rüselusega, vahendas Reuters.

"Inimesed on liiga kaua ja liiga kõvasti töötanud, et tuua UKIP sellesse punkti, kus ta praegu on, aga selge, et me ise oleme jõudnud murdepunkti," ütles ärimees Aroon Banks, kes on populistliku partei kõige tuntum annetaja.

Suurbritannia ajalehtede esikülgi katsid täna fotod europarlamendi hoone põrandal lebavast teadvusetust Woolfe'ist ning parteiliikmed loobivad üksteise suunas süüdistusi.

"UKIP on teadvusetu," seisis Daily Maily pealkirjas.

Euroskeptitsismi ja immigratsioonivastasuse lainel viimastel aastatel end Suurbritannia poliitikas kehtestanud iseseisvusparteil on europarlamendis 22 kohta - seda on kaks kohta enam kui peaminister Theresa May konservatiividel või leiboristidel. Eelmise aasta üldvalimistel sai UKIP ligi neli miljonit häält.

Paraku on partei pärast põhieesmärgi ehk referendumil Brexiti läbisurumise saavutamist uppunud sisepingetesse. Pärast referendumit astus tagasi UKIPi karismaatiline juht Nigel Farage, kelle asemel juhiks tõusnud Diane James oli ametis vaid 18 päeva, misjärel ta teatas, et astub autoriteedi puudumise tõttu tagasi.

Woolfe tekitas seejärel parteis pahameelt, teatades, et kandideerib uueks juhiks, kuid on kaalunud ka konservatiividega liitumist. Neljapäevasel UKIPi eurosaadikute kohtumisel arutatigi neid kommentaare ning Woolfe'il tekkis kokkupõrge 62-aastase Mike Hookemiga.

"Kohtumine korraldati, et arutada Steven Woolfe'iga seotud küsimusi. Mis täpselt juhtus ja kas me saame teda juhina usaldada, kas ta võib tulevikus vastaste leeri üle joosta," kirjeldas Hookem.

Ta eitas Woolfe'i löömist, kuid ütles, et Woolfe kavatses teda rünnata ja seejärel toimus rüselus, mille käigus Woolfe kukkus, kuid tõusis kohe jälle püsti.

"Täna hommikul ulatas Steven Hookemile - Mike'ile sõbrakäe ning on mõistnud, et asjad läksid europarlamendi kohtumisel üle käte," rääkis UKIPi eurosaadik Nathan Gill reedel pärast Woolfe'i haiglas külastamist ajakirjanikele.

Politsei juhtunut ei uuri, küll aga korraldab sisejuurdluse UKIP ja distsiplinaarjuurdluse europarlament.

Hoolimata pingetest usuvad partei juhtliikmed, et nad suudavad kriisist välja tulla.

Toimetaja: Karin KoppelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics