Tiit Riisalost saab presidendi kantselei juht ({{commentsTotal}})

Presidendiks valitud Kersti Kaljulaid tegi endisele IRL-i peasekretärile Tiit Riisalole ettepaneku asuda tööle presidendi kantselei juhina.

Riisalo on töötanud erinevatel ametikohtadel avalikus, era- ja kolmandas sektoris. Lisaks IRL-i peasekretäri ametile on ta töötanud välisministeeriumis, olnud veterinaar- ja toiduameti peadirektori kohusetäitja ja GO Traveli juhatuse liige.

"Selleks, et presidendi kantselei juht ei oleks mitte ainult sisuliselt vaid ka formaalselt sõltumatu, astun välja Erakond Isamaa ja Res Publica Liidust," kinnitas Riisalo.

"Tänapäeva tippjuhilt eeldatakse väga erinevaid kompetentse ja omadusi - eestvedamist, avatud suhtlemist, analüütilisust, teadlikust tegutsemiskeskkonnast, otsustavust ning innovaatilist lähenemist. Usun, et mul on need oskused heas tasakaalus ja piisavalt arenenud ning minu hariduslik taust ja senine töö- ja elukogemus võimaldavad edukalt kanda riigile olulise institutsiooni juhile langevat vastutust," ütles ta.

Lisaks tegi esmaspäeval ametisse astuv president Kaljulaid ettepaneku asuda presidendi meeskonda Kyllike Sillaste-Ellingule, Heido Vitsurile ja Urmo Kübarale.

"Ütlesin enda valituks osutumise eel, et minu meeskond saab olema laiapõhjaline ja sõltumatu. Siin saab olema inimesi erinevatelt elualadelt, erineva tausta, kogemuse ja oskustega. Inimeste maailmavaade ei saa olema tööle asumise eelduseks, aga kindlasti mitte ka takistuseks. Arvamuste paljusus on see, mida minu kabinetist edaspidi leida võib," kommenteeris Kaljulaid.

Sillaste-Elling on diplomaat ja välispoliitika ekspert, kes hetkel töötab välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantslerina. Varasemalt on ta töötanud erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis, Eesti saatkondades Londonis ja Washingtonis ning peaminister büroo välispoliitika nõunikuna.

Vitsur on majandusteadlane ja -analüütik. Vitsur töötab hetkel LHV pangas ning varem on töötanud Arengufondis, majandusministeeriumis, Tallinna Linnavalitsuses ning peaministrite Mart Siimanni ja Tiit Vähi nõunikuna. Vitsur oli VII Riigikogu liige ja majandusminister aastal 1992.

Kübar on kodanikuühiskonna ekspert, kes on kümme aastat töötanud Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste liidus erinevatel ametikohtadel, sealhulgas liidu juhatajana aastatel 2006-2013.

Toimetaja: Oliver KahuMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.