Tiit Riisalost saab presidendi kantselei juht ({{commentsTotal}})

Presidendiks valitud Kersti Kaljulaid tegi endisele IRL-i peasekretärile Tiit Riisalole ettepaneku asuda tööle presidendi kantselei juhina.

Riisalo on töötanud erinevatel ametikohtadel avalikus, era- ja kolmandas sektoris. Lisaks IRL-i peasekretäri ametile on ta töötanud välisministeeriumis, olnud veterinaar- ja toiduameti peadirektori kohusetäitja ja GO Traveli juhatuse liige.

"Selleks, et presidendi kantselei juht ei oleks mitte ainult sisuliselt vaid ka formaalselt sõltumatu, astun välja Erakond Isamaa ja Res Publica Liidust," kinnitas Riisalo.

"Tänapäeva tippjuhilt eeldatakse väga erinevaid kompetentse ja omadusi - eestvedamist, avatud suhtlemist, analüütilisust, teadlikust tegutsemiskeskkonnast, otsustavust ning innovaatilist lähenemist. Usun, et mul on need oskused heas tasakaalus ja piisavalt arenenud ning minu hariduslik taust ja senine töö- ja elukogemus võimaldavad edukalt kanda riigile olulise institutsiooni juhile langevat vastutust," ütles ta.

Lisaks tegi esmaspäeval ametisse astuv president Kaljulaid ettepaneku asuda presidendi meeskonda Kyllike Sillaste-Ellingule, Heido Vitsurile ja Urmo Kübarale.

"Ütlesin enda valituks osutumise eel, et minu meeskond saab olema laiapõhjaline ja sõltumatu. Siin saab olema inimesi erinevatelt elualadelt, erineva tausta, kogemuse ja oskustega. Inimeste maailmavaade ei saa olema tööle asumise eelduseks, aga kindlasti mitte ka takistuseks. Arvamuste paljusus on see, mida minu kabinetist edaspidi leida võib," kommenteeris Kaljulaid.

Sillaste-Elling on diplomaat ja välispoliitika ekspert, kes hetkel töötab välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantslerina. Varasemalt on ta töötanud erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis, Eesti saatkondades Londonis ja Washingtonis ning peaminister büroo välispoliitika nõunikuna.

Vitsur on majandusteadlane ja -analüütik. Vitsur töötab hetkel LHV pangas ning varem on töötanud Arengufondis, majandusministeeriumis, Tallinna Linnavalitsuses ning peaministrite Mart Siimanni ja Tiit Vähi nõunikuna. Vitsur oli VII Riigikogu liige ja majandusminister aastal 1992.

Kübar on kodanikuühiskonna ekspert, kes on kümme aastat töötanud Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste liidus erinevatel ametikohtadel, sealhulgas liidu juhatajana aastatel 2006-2013.

Toimetaja: Oliver KahuJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema