ERM sai ingliskeelse kodulehe plaanitust varem valmis ({{commentsTotal}})

ERM-i avamine Autor: Ülo Josing/ERR

1. oktoobril pidulikult avatud Eesti Rahva Muuseum (ERM), mis ei jõudnud avamisajaks valmis oma võõrkeelseid kodulehti, sai pärast vabatahtlike sekkumist oma ametliku ingliskeelse lehe kavandatust varem valmis.

ERM teatas muuseumi avapäeval, et ingliskeelse kodulehega läheb vähemalt kuu, sest sellega polnud aega varem tegelda ning ka muuseumi põhifookus on eestikeelsetel külastajatel.

Ingliskeelse lehe puudumine mobiliseeris vabatahtlikud, kes veel samal päeval koondasid oma jõud ja püstitasid muuseumile eraldiseisva ingliskeelse lehe.

ERM tõstis seepeale tempot ning nädal hiljem on ka ametlik ingliskeelne leht olemas. Sellel on kasutatud vabatahtlike Triin Männiku ja Margus Palu koostatud tekste nende lehelt.

ERM-i kodulehe kujundaja on disainibüroo Velvet.

Velveti juhatuse liige Mart Lankots tunnustab ERM-i, kes asus otsima võimalusi ingliskeelne leht kiiremini valmis saada. Samuti oli Lankots tänulik vabatahtlikele, et nood oma tekste kasutada lubasid, mis protsessi kiirendada aitas.

Teistes võõrkeeltes ERM-i kodulehelt infot veel ei saa, ent Lankotsi kinnitusel on muuseumil käsil kodulehe tekstide tõlkimine vene keelde.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.