ERM sai ingliskeelse kodulehe plaanitust varem valmis ({{commentsTotal}})

Eesti Rahva Muuseumi ümbrusse võib uue detailplaneeringu järgi üksnes elumaju ehitada.
Eesti Rahva Muuseumi ümbrusse võib uue detailplaneeringu järgi üksnes elumaju ehitada. Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

1. oktoobril pidulikult avatud Eesti Rahva Muuseum (ERM), mis ei jõudnud avamisajaks valmis oma võõrkeelseid kodulehti, sai pärast vabatahtlike sekkumist oma ametliku ingliskeelse lehe kavandatust varem valmis.

ERM teatas muuseumi avapäeval, et ingliskeelse kodulehega läheb vähemalt kuu, sest sellega polnud aega varem tegelda ning ka muuseumi põhifookus on eestikeelsetel külastajatel.

Ingliskeelse lehe puudumine mobiliseeris vabatahtlikud, kes veel samal päeval koondasid oma jõud ja püstitasid muuseumile eraldiseisva ingliskeelse lehe.

ERM tõstis seepeale tempot ning nädal hiljem on ka ametlik ingliskeelne leht olemas. Sellel on kasutatud vabatahtlike Triin Männiku ja Margus Palu koostatud tekste nende lehelt.

ERM-i kodulehe kujundaja on disainibüroo Velvet.

Velveti juhatuse liige Mart Lankots tunnustab ERM-i, kes asus otsima võimalusi ingliskeelne leht kiiremini valmis saada. Samuti oli Lankots tänulik vabatahtlikele, et nood oma tekste kasutada lubasid, mis protsessi kiirendada aitas.

Teistes võõrkeeltes ERM-i kodulehelt infot veel ei saa, ent Lankotsi kinnitusel on muuseumil käsil kodulehe tekstide tõlkimine vene keelde.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics