Saaremaa Laevakompanii teenis mullu ligi miljon eurot kasumit ({{commentsTotal}})

Tänaseks Elbe jõe suudmes sõitev praamlaev Grete kandis varasemalt nime Muhumaa Autor: Kaire Arakas

Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii AS-i müügitulu kasvas mullu 28,7 protsenti 35,8 miljoni euroni ja 2014. aasta 753 901 eurosest kahjumist jõudis ettevõte 996 340 euroga kasumisse.

Piletitulu teenis ettevõte Kuivastu-Virtsu liinil 6,2 miljonit eurot, Rohuküla-Heltermaa liinil 2,4 miljonit eurot, Triigi-Sõru liinil 185 199 eurot, Vormsi liinil 186 704 eurot ja Ruhnu liinil 84 995 eurot. Kokku kasvas piletitulu viis protsenti enam kui üheksa miljoni euroni, seisab majandusaasta aruandes.

Müügitulu Eestis oli 28,4 miljonit eurot, Austrias 2,4 miljonit eurot, Saksamaal 4,4 miljonit eurot ja Poolas 438 099 eurot. Eesti riigilt sihtfinantseerimisena saadud tulu oli 17,6 miljonit eurot.

Seotud osapooltega on Saaremaa Laevakompanii teinud ostutehinguid 12,7 miljoni ulatuses ja müügitehinguid 5,7 miljoni euro ulatuses. Lühiajalised nõuded seotud osapoolte vastu on 17,7 miljonit eurot, laenukohustused 3,9 miljonit eurot ning võlad teenuste ja kaupade eest 9,8 miljonit eurot. Kokku on nõuded ja kohustused seotud osapooltega 36,4 miljonit eurot, aasta varem olid need 31 miljonit eurot.

Peakontsern ehk AS Holostovi Kinnisvarahaldus kasutab tütarettevõtjate jooksvaks finantseerimiseks kontsernikontot. Saaremaa Laevakompanii on hoidnud oma vabasid vahendeid peakontserni käsutuses, teenindes sellest mullu 334 027 eurot intressitulu.

Ettevõte investeeris mullu 2,5 miljonit eurot, millest ligi kaks miljonit läks parvlaevadesse. Täielikult taastas ettevõte parvlaeva St Ola, mis asus maikuus teenindama Rohuküla-Heltermaa liini. Parvlaevad Saaremaa ja Muhumaa läbisid esimese korralise klassiremondi Leedus ja ettevõte taastas ka parvlaeva Regula meresõiduohutuse ja -kõlblikkuse.

Tööjõukulude osakaal suurenes mullu kogukuludest 18,2 protsendini, 2014. aastal oli see veel 15,1 protsenti. Täiendavate parvlaevade prahtimine ja uute liinide opereerimine on kasvatanud töötajate arvu poole võrra, märgib ettevõte aruandes. 2015. aastal lisandus laevastikku kokku 31 ametikohta, mis annab tööd juurde 62 meremehele. Kontsernis töötas 2015. aasta lõpu seisuga kokku 251 inimest, aasta varem oli neid 183.

Välisliinidel töötavate laevapereliikmete palgatase on oluliselt kõrgem, mille tulemusena on tõusnud keskmine töötasu.

Ümberhindluse meetodil kajastatud parvlaevade bilansiline jääkväärtus aasta lõpu seisuga oli 4,3 miljonit eurot. Juhtkonna hinnangul on laevade bilansiline väärtus võrdne nende õiglase väärtusega.

Saaremaa Laevakompanii tütarettevõtted on OÜ Väinamere Liinid ja Sarbuss AS.

Allikas: BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.