Hiiumaa ja mandri vahelt sõidab ainult Harilaid ({{commentsTotal}})

Parvlaev Hiiumaa. Autor: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix
{{1475847939000 | amCalendar}}

Mandri ja saartevahelist praamiühendust opereeriv TS Laevad teatas, et Virtsu-Kuivastu liinil toimub tavapärane liiklus. Rohuküla-Heltermaa liinile on jäänud sõitma vaid Harilaid, mis võib tugevneva tuule tõttu samuti varsti liikluse lõpetada.

TS Laevad teatas, et veetaseme drastilise languse tõttu ei suuda parvlaev St Ola enam liini teenindada. Selle asemel teenindab Rohuküla-Heltermaa liini parvlaev Harilaid, mis sõidab vabagraafiku alusel ja teenindab reisijaid sadamasse saabumise järjekorras.

"Õhtuks võib veetase veel langeda," ütles TS Laevade juhatuse liige Kaido Padar ERR-i uudisteportaalile.

TS Laevad andis teada, et veetaseme väga kiire languse tõttu jääb Hiiumaa liinil seisma ka parvlaev Regula ja laeva järgmist väljumist Rohukülast ei toimu.

Kuna tuul tugevneb, siis võib peagi lõpetada liikluse ka parvlaev Harilaid. Hetkel sõidab Harilaid vabagraafiku alusel. Viimati väljus Harilaid kell 16:15 Rohukülast ning on Heltermaal orienteeruvalt kell 18.

Ettevõte palub reisijatel võimalusel oma reis edasi lükata ning sadamasse ootama mitte tulla. Sadamas teenindatakse sõidukeid nende saabumise järjekorras, eelisega saavad laevale liinibussid, operatiivsõidukid, postiautod ja puudega isikud.

Tuul Saaremaa praame veel ei sega

Lisaks on tõusmas ka tuul, mis võib panna löögi alla Virtsu-Kuivastu liinil sõitvad Ionase ja Hiiumaa.

Peamiselt Saaremaa rallile sõitvatest inimestest moodustus Virtsus vahepeal ubmbes kilomeetripikkune järjekord, mis vahepeal kahanes. "Kõige kriitilisem aeg on kella 17 ja 19 vahel," tõdes Padar. "Niikaua kui Ionas ja Hiiumaa veel sõidavad, on kõik hästi, aga kui tuul veel tõusma peaks, peab kapten võtma seisukoha, kas laevad saavad sõitu jätkata."

Padar soovitab värskeima info saamiseks külastada kodulehte praamid.ee, et teada saada, kas ja millistel tingimustel laevad liiguvad.Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.