Viipemakseid võimaldavaid terminale on Eestis juba tuhandeid ({{commentsTotal}})

kontaktivaba kaardimakse
kontaktivaba kaardimakse Autor/allikas: ERR

Eestis on praegu juba tuhanded makseterminalid, kus saab kasutada puutevaba makset võimaldavat pangakaarti. Swedbank ja LHV on selliseid pangakaarte klientidele väljastanud kokku enam kui 12 000.

Swedbank hakkas viipemakse funktsiooniga kaarte väljastama augustis ning eilse õhtu seisuga oli sellise kaardi saanud 8200 klienti.

Ligi 14 000 panga hallatavast makseterminalist võimaldab viipemakseid umbes 1500. "Terminale uuendame järk-järgult ja viipemakse võimalusega kohti tuleb pidevalt juurde," kinnitas Swedbanki arvelduslahenduste juht Eero Treumann ERR-ile.

Puutevaba makset võimaldavad Treumanni kinnitusel nii nutiterminalid kui ka tavaterminalid. "Viipemakseid saab teha kõikjal, kus märkate viipemakse tähistust," selgitas ta.

"Klientide huvi viipekaartide vastu on suur. Oleme optimistlikud ning arvame, et inimesed võtavad uuenduse kiiresti omaks," kinnitas Treumann.

Turul on viipemakse võimalusega kohti muidugi rohkem kui 1500 Swedbanki terminali, sest ka teised pangad uuendavad nende poolt hallatavaid terminale.

Ka mitmed suuremad kaubandusketid soovivad viipemakse võimalust lähitulevikus oma klientidele pakkuma hakata ja on vajalike tarkvaraliste ettevalmistustega lõpusirgel.

SEB kinnitusel on viipemakse vastuvõtmise võimekusega juba neljandik nende makseterminalidest, seejuures on kõik väljastatud uued terminalid selle võimekusega.

Erinevalt Swedbankist ei paku aga SEB veel klientidele viipemakseid võimaldavaid kaarte. "Kontaktivabadele kaartidele üleminekut plaanib SEB järk-järguliselt järgmise aasta jooksul, kui on tekkinud enam võimekust nende kasutamiseks kaupmeeste juures," ütles SEB Balti divisjoni kaardivaldkonna juht Meelis Nurk.

Lätis alustas SEB kontaktivabade kaartide väljastamist 2013. aastal. "Senine kogemus on väga positiivne," märkis Nurk.

LHV on viipemaksevõimalusega pangakaarte väljastanud rohkem kui kuu aega ning selle ajaga on klientidele antud 5000 sellist kaarti.

"Kliendid, kellel uued kaardid on, ka neid kaarte kasutavad, kuid viipemaksevõimaluse kasutamise kohta hetkel eraldi statistikat anda ei ole," ütles LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum.

LHV on oma terminalides viipemaksevõimaluse sisse lülitanud, kokku on neid umbes tuhat. "Loodame, et mida rohkem viipemakse müügikohti lisandub, seda enam kogub see võimalus ka populaarsust," lisas ta.

"Tegemist on ikkagi uue standardiga. Kuna oleme viipemaksevõimalusega pangakaarte ka ise aktiivselt kasutanud, siis võiks öelda, et väiksemaid kui kümne-euroseid oste ei soovigi muud moodi enam teha. Viipemakse on nii palju kiirem ja lihtsam," rääkis Rum.

Tulevikus on suure tõenäosusega kõikidel pangakaartidel viipemakse võimalus. Visa ja Mastercard soovivad, et 2020. aastaks oleks terve Euroopa võimeline viipemakseid tegema.

Eero Treumann Swedbankist kinnitas, et plaani kohaselt on 2019. aasta lõpuks kõik nende poolt hallatavad terminalid valmis selliseid makseid vastu võtma ja 75% kaartidest on lisaks kiibile varustatud ka viipemakseid võimaldava antenniga.Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema