Riigiprokuratuur: Tallinna linna eelarveraha omastamises on kümmekond kahtlustatavat ({{commentsTotal}})

Autor: ERR

Riigiprokuratuuri kinnitusel on Tallinna linna eelarvevahendite enda, kolmandate isikute või Keskerakonna kasuks pööramises ja sellele kaasa aitamises kahtlustatavatena üle kuulatud kümmekond inimest.

Tänaseks on materjalid niinimetatud reklaamide kriminaalasjas jõudnud uurimisasutusest riigiprokuratuuri, ütles juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus ERR.ee-le.

"Kõnealuse kriminaalasja raames on üle kuulatud need inimesed, kes kahtlustuse kohaselt võisid olla seotud Tallinna linna eelarveliste vahendite enda, kolmandate isikute või erakonna kasuks pööramises ja sellele kaasa aitamises. Kahtlustatavana on üle kuulatud kümmekond inimest," ütles Evestus.

Tema sõnul hindab prokuratuur kogutud tõendite alusel igaühe rolli ja tahtlust teo toimepanemisel ning kaalub seejärel kui otstarbekas on konkreetse inimese suhtes menetluse jätkamine.

"Tänase kuupäevaga on ühe inimese suhtes kriminaalmenetlus lõpetatud oportuniteedi põhimõttel," märkis Evestus ning lisas, et hetkeseisuga kulgeb uurimine plaanipäraselt.

Riigiprokuratuur lõpetas eelmisel reedel kriminaalmentluse Põhja-Tallinna linnaosa keskerakondlasest vanema Raimond Kaljulaiu suhtes otstarbekuse kaalutlustel. Kaljulaid kohustus tasuma riigi tuludesse 1000 eurot ning hüvitama semiootikaekspertiisi kulud 800 eurot.

Septembris esitas kaitsepolitsei Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele kahtlustuse Tallinna eelarvevahendite kasutamises nii enda kui ka Keskerakonna huvides ehk teda kahtlsutatakse omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis. Karistusseadustik näeb selles süüdimõistmisel ette rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse.

Riigiprokuratuuri teatel annavad kriminaalasjas kogutud andmed aluse Edgar Savisaarele kahtlustuse esitamiseks, mille kohaselt on tegemist linnale eraldatud eelarveliste vahendite kuritarvitamisega kohaliku omavalitsuse volikogu valimisreklaamide valmistamisel 2013. aastal.

Savisaare kaitsja Oliver Nääs on ERR-ile öelnud, et Savisaar on talle kinnitanud, et ei ole Tallinna linna vara omastanud.

Riigiprokuratuur käivitas kriminaaluurimise 2014. aasta suvel erakondade rahastamise järelevalve komisjoni avalduse alusel, et kontrollida, kas Tallinna linnajuhtide tegevuses seoses valimisreklaamidega võis linnaraha kasutamisel esineda rikkumisi.

Näiteks läks tele- ja raadioreklaam "Tallinn liigub", kus Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar liikumist ja sporti propageeris, linnakodanikele maksma üle 50 000 euro.

Mitmed tuntud keskerakondlased, kelle plakatid toona linnaruumi ehtisid, väitsid siis, et tegemist ei ole valimispropagandaga, vaid teavituskampaaniaga.

Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Savisaarele on seni esitatud kahtlustus neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises.

Keskerakond on saanud juriidilise isikuna kahtlustuse keelatud annetuse vastu võtmises.

Savisaarele altkäemaksu andmises on kahtlustuse saanud ärimehed Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder ja Vello Kunman ning reklaamiärimees Paavo Pettai võltsimises ja keelatud annetuse andmisele kaasa aitamises.

Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises kahtlustatakse ekspoliitik Villu Reiljani ning hiljuti lisandus kahtlustatavate ringi veel Toomas Metsavas.

Toimetaja: Marek KuulKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.