Ansip: rändlustasud peaksid veelgi langema ({{commentsTotal}})

Euroopa telekomiettevõtete rändlustasude hulgihind peaks langema veel madalamale, kui praegu pakutud 8,5 eurot gigabaidi eest, ütles Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip. Komisjon üritab leida enne rändlustasude kadumist kalli hinnaga Lõuna- ja odva hinnaga Põhja-Euroopa äärmuse vahel kõiki rahuldavat ühtset hulgihinda.

Tänaste maksimumhindade järgi saavad telekomifirmad Euroopa Liidu riikides küsida ühe gigabaidi eest kuni 50 eurot. Samas on Põhjamaades levinud paketid, kus gigabadi eest ei maksta üle paari euro. Rändlustasude kadumise korral peab välismaale reisiva eestlase andmesidemahu Eesti operaator ostma kalli hinna eest sealselt kohalikult telekomiettevõttelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi hinnangul on Euroopa Komisjoni poolt pakutu 8,5 eurot gigabaidi eest endiselt veel liiga kõrge. "Mina näen küll võimalusi selle hulgihinna edasiseks alandamiseks, nii et oleks lõunamaadel tehtud investeeringud kaitstud ja et oleks kaitsud ka Euroopa kõige innovatiivsemad telekomi operaatorid Skandinaavia ja Balti riikides," ütles Ansip.

Eestis tegutsevaid telekomioperaatoreid rahuldaks komisjoni poolt pakutust 10 korda madalam hind.

"Mitte kaheksa ja pool euri per giga vaid 0,85 euri per giga, siis me oleks tasandil, mis oleks suure tõenäosusega paari-kolme aasta pärast lõpptarbija hind," sõnas Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen.

Euroopa Komisjonis on kaalumisel ka erandolukord neile, kes jäävad ka pärast hulgihinna langetamist rändluse puhul 5 protsendilisse kahjumisse. Arvestuslikult oleks sellisel juhul umbes 2 protsendil operaatoritel võimalik küsida erandit .

"Järgmisena kehtestame siis jätkusuutlikuse klausli, mis võimaldavad nendel telekomi operaatoritel, kes on tõsiste kahjumitega silmitsi, süsteemist hoopis kõrvale jääda. Siis põhimõtteliselt võiksid mõned operaatorid hakata müüma ainult riigisiseseks kasutamiseks mõeldud pakette," kommenteeris Ansip veel.

Seppäneni sõnul oleks erisuse lubamine ainus tõsieltvõetav võimalus patiseisust välja tulemiseks.

"See et see tarbimine erineb Põhja- ja Lõuna Euroopa vahel kümme korda ja mõnes võrdluses kümneid kordi, siis kui kõik tahetekse viia samasse lõpptarbija hinda, siis see tähendab seda, et sinna peab tegema erandi sellele nagu tipule, kes kõige-kõige rohkem tarbivad," lausus Seppänen.

Kui ükski soodustus ei käivitu, tuleb Seppäneni sõnul viimase variandina kaaluda teenuse pakketide hinnatõusu. Rändlustasud Euroopa Liidus kaovad järgmisest aastast.

 

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema