Ansip: rändlustasud peaksid veelgi langema ({{commentsTotal}})

Euroopa telekomiettevõtete rändlustasude hulgihind peaks langema veel madalamale, kui praegu pakutud 8,5 eurot gigabaidi eest, ütles Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip. Komisjon üritab leida enne rändlustasude kadumist kalli hinnaga Lõuna- ja odva hinnaga Põhja-Euroopa äärmuse vahel kõiki rahuldavat ühtset hulgihinda.

Tänaste maksimumhindade järgi saavad telekomifirmad Euroopa Liidu riikides küsida ühe gigabaidi eest kuni 50 eurot. Samas on Põhjamaades levinud paketid, kus gigabadi eest ei maksta üle paari euro. Rändlustasude kadumise korral peab välismaale reisiva eestlase andmesidemahu Eesti operaator ostma kalli hinna eest sealselt kohalikult telekomiettevõttelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi hinnangul on Euroopa Komisjoni poolt pakutu 8,5 eurot gigabaidi eest endiselt veel liiga kõrge. "Mina näen küll võimalusi selle hulgihinna edasiseks alandamiseks, nii et oleks lõunamaadel tehtud investeeringud kaitstud ja et oleks kaitsud ka Euroopa kõige innovatiivsemad telekomi operaatorid Skandinaavia ja Balti riikides," ütles Ansip.

Eestis tegutsevaid telekomioperaatoreid rahuldaks komisjoni poolt pakutust 10 korda madalam hind.

"Mitte kaheksa ja pool euri per giga vaid 0,85 euri per giga, siis me oleks tasandil, mis oleks suure tõenäosusega paari-kolme aasta pärast lõpptarbija hind," sõnas Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen.

Euroopa Komisjonis on kaalumisel ka erandolukord neile, kes jäävad ka pärast hulgihinna langetamist rändluse puhul 5 protsendilisse kahjumisse. Arvestuslikult oleks sellisel juhul umbes 2 protsendil operaatoritel võimalik küsida erandit .

"Järgmisena kehtestame siis jätkusuutlikuse klausli, mis võimaldavad nendel telekomi operaatoritel, kes on tõsiste kahjumitega silmitsi, süsteemist hoopis kõrvale jääda. Siis põhimõtteliselt võiksid mõned operaatorid hakata müüma ainult riigisiseseks kasutamiseks mõeldud pakette," kommenteeris Ansip veel.

Seppäneni sõnul oleks erisuse lubamine ainus tõsieltvõetav võimalus patiseisust välja tulemiseks.

"See et see tarbimine erineb Põhja- ja Lõuna Euroopa vahel kümme korda ja mõnes võrdluses kümneid kordi, siis kui kõik tahetekse viia samasse lõpptarbija hinda, siis see tähendab seda, et sinna peab tegema erandi sellele nagu tipule, kes kõige-kõige rohkem tarbivad," lausus Seppänen.

Kui ükski soodustus ei käivitu, tuleb Seppäneni sõnul viimase variandina kaaluda teenuse pakketide hinnatõusu. Rändlustasud Euroopa Liidus kaovad järgmisest aastast.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised