Ukraina kaitseminister: korruptsiooniga saame ise hakkama, Vene agressiooniga võitlemiseks on vaja abi ({{commentsTotal}})

Eestis viibiva Ukraina kaitseministri Stepan Poltoraki hinnangul on suurim oht Ukrainale Venemaa, kelle agressiivse käitumise eest vajab Kiiev rahvusvahelist abi. Poltorak kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et jutud suurest korruptsioonist Ukrainas on osaliselt Moskva väljamõeldis ja et tegelikult on võitlus korruptsiooniga Ukraina juhtide jaoks väga oluline.

Ämaris meie liitlaste panusega Eesti kaitsevõimesse tutvunud Ukraina kaitseminister Stepan Poltorak rõhutas, et Venemaa on endiselt agressiivne ning just selle vastu võitlemiseks läheb Kiievil rahvusvahelist abi tarvis. Moskva on Donbassi saatnud tema sõnul 600 vene tanki, mida kuskilt niisama poest osta ei saa. Kestev vastasseis ei ole kasulik kummagi riigi võimuladvikule, kuigi just see annab võimaluse venitada reformidega või kehtestada piiranguid.

"See oleks sama nagu tulen teie juurde ja võtan teie auto ära. Kas see meeldib teile? Kas te tahaksite, et jätkaksin auto enda käes hoidmist? Sõda, mis kestab Donetskis ja Luhanskis, on kasulik üksnes Venemaale," ütles Poltorak.

Ka Eesti kaitseminister Hannes Hanso rõhutas, et kasu ei saa sellest keegi ning et sanktsioonide ja võõrkeha staatusega rahvusvahelises seltskonnas ei suutnud tänane sünnipäevaline Vladimir Putin arvestada.

"Ta on täna end rahvusvaheliselt nurka mänginud. Nimetagem täna vene sõpru, keda nad nö alieneerinud ei ole... Praktiliselt on venemaa muutunud rahvusvahelises seltskonnas selliseks võõrkehaks. Meie sõnum Putinile on väga lihtne - tuleb Ukraina suveräänse terrirtooriumi okupeerimine nii Krimmis kui ka Ida-Ukrainas lõpetada ja siis saame arutada mingite uute suhete tekkimist," ütles Hanso.

"Aktuaalse kaamera" küsimusele, kas korruptsioon ohustab Ukrainat samamoodi kui Vene väed, vastas Ukraina kaitseminister lausa kolm korda, mis tõestab, kui tundlik on see teema Kiievi jaoks.

"Korruptsiooniga Ukrainas saame ise hakkama. Vene agressiooniga võitlemiseks on vaja abi. Soovin siiski lisada, et kuulujutud ulatuslikust korruptsioonist on üle paisutatud. Korruptsiooniga käib Ukrainas väga ulatuslik võitlus, kuid kuulujutud, et korruptsioon on nii mastaapne, on teataval määral Moskva levitatud, kes teeb seda igal võimalikul korral," lausus Poltorak.

Eelmisel aastal oli Ukraina Transparency Internationali riikide korruptsioonitaseme võrdluses 130. kohal 168st, Venemaa koht oli 119.

Toimetaja: Aleksander KrjukovOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema