Ukraina kaitseminister: korruptsiooniga saame ise hakkama, Vene agressiooniga võitlemiseks on vaja abi ({{commentsTotal}})

Eestis viibiva Ukraina kaitseministri Stepan Poltoraki hinnangul on suurim oht Ukrainale Venemaa, kelle agressiivse käitumise eest vajab Kiiev rahvusvahelist abi. Poltorak kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et jutud suurest korruptsioonist Ukrainas on osaliselt Moskva väljamõeldis ja et tegelikult on võitlus korruptsiooniga Ukraina juhtide jaoks väga oluline.

Ämaris meie liitlaste panusega Eesti kaitsevõimesse tutvunud Ukraina kaitseminister Stepan Poltorak rõhutas, et Venemaa on endiselt agressiivne ning just selle vastu võitlemiseks läheb Kiievil rahvusvahelist abi tarvis. Moskva on Donbassi saatnud tema sõnul 600 vene tanki, mida kuskilt niisama poest osta ei saa. Kestev vastasseis ei ole kasulik kummagi riigi võimuladvikule, kuigi just see annab võimaluse venitada reformidega või kehtestada piiranguid.

"See oleks sama nagu tulen teie juurde ja võtan teie auto ära. Kas see meeldib teile? Kas te tahaksite, et jätkaksin auto enda käes hoidmist? Sõda, mis kestab Donetskis ja Luhanskis, on kasulik üksnes Venemaale," ütles Poltorak.

Ka Eesti kaitseminister Hannes Hanso rõhutas, et kasu ei saa sellest keegi ning et sanktsioonide ja võõrkeha staatusega rahvusvahelises seltskonnas ei suutnud tänane sünnipäevaline Vladimir Putin arvestada.

"Ta on täna end rahvusvaheliselt nurka mänginud. Nimetagem täna vene sõpru, keda nad nö alieneerinud ei ole... Praktiliselt on venemaa muutunud rahvusvahelises seltskonnas selliseks võõrkehaks. Meie sõnum Putinile on väga lihtne - tuleb Ukraina suveräänse terrirtooriumi okupeerimine nii Krimmis kui ka Ida-Ukrainas lõpetada ja siis saame arutada mingite uute suhete tekkimist," ütles Hanso.

"Aktuaalse kaamera" küsimusele, kas korruptsioon ohustab Ukrainat samamoodi kui Vene väed, vastas Ukraina kaitseminister lausa kolm korda, mis tõestab, kui tundlik on see teema Kiievi jaoks.

"Korruptsiooniga Ukrainas saame ise hakkama. Vene agressiooniga võitlemiseks on vaja abi. Soovin siiski lisada, et kuulujutud ulatuslikust korruptsioonist on üle paisutatud. Korruptsiooniga käib Ukrainas väga ulatuslik võitlus, kuid kuulujutud, et korruptsioon on nii mastaapne, on teataval määral Moskva levitatud, kes teeb seda igal võimalikul korral," lausus Poltorak.

Eelmisel aastal oli Ukraina Transparency Internationali riikide korruptsioonitaseme võrdluses 130. kohal 168st, Venemaa koht oli 119.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.