USA süüdistab ametlikult Venemaad küberrünnakutes ({{commentsTotal}})

NSA peakontor Marylandi osariigis USA-s.
NSA peakontor Marylandi osariigis USA-s. Autor/allikas: Scanpix / Reuters
{{1475870150000 | amCalendar}}

USA võimud süüdistasid reedel Venemaa valitsust ametlikult küberrünnakute juhtimises Ühendriikide poliitiliste organisatsioonide vastu, öeldes, et häkkimisega üritatakse sekkuda USA valimisprotsessi.

Süüdistus tuleb ajal, mil suhted kahe suurriigi vahel on niigi jahenenud seoses takerdunud jõupingutustega Süüria vägivalla peatamisel, NATO kaitsealaste sammudega ja muude erimeelsustega.

"Selle tegevuse ulatust ja tundlikkust arvesse võttes usume, et selleks võisid heakskiidu anda üksnes Venemaa kõige kõrgemad ametnikud," on öeldud sisejulgeolekuministeeriumi ja riikliku luuredirektoraadi ühisavalduses.

USA administratsiooni kõrge ametniku sõnul kavatseb Washington küberrünnakutele vastata.

"Me astume samme oma huvide kaitseks, muu hulgas küberruumis, ning teeme seda enda valitud ajal ja kohas," märkis ametnik, kasutades keelt, mis on tavapärane sõjaliste aktsioonide puhul.

"Avalikkus ei saa eeldada, et nad saavad vältimatult teada, mis samme on astutud või astutakse."

Avalduse kohaselt on USA luurekogukond veendunud, et meilikontodele sissemurdmise viis on omane Venemaale. Häkitud elektronkirju on avalikustanud WikiLeaks ja teised veebiküljed.

Samas ei süüdistatud selles otsesõnu Venemaad hiljutises kahtlases tegevuses valimistega seotud süsteemidesse osariikides, kuigi see on enamasti lähtunud Venemaa ettevõtete opereeritud serveritest.

"Me ei saa praegu omistada seda tegevust Venemaa valitsusele," seisis avalduses.

Seni pole selge, kuidas Washington selles küsimuses vastata kavatseb. Ametiisikud on varem öelnud, et igasugused küberrünnakud USA institutsioonidele toovad kaasa reaktsiooni, mis võib hõlmata diplomaatilisi või majandussanktsioone, võimalik, et kübermeetmeid.

Kreml nimetas USA häkkimissüüdistusi jamaks

"Tegemist on taas teatud sorti mõttetusega," ütles Kremli kõneisik Dmitri Peskov Interfaxile. "Iga päev ründab Putini veebikülgi kümneid tuhandeid häkkereid. Paljude jäljed viivad Ühendriikide territooriumile, kuid me ei süüdista neis iga kord Valget Maja või Langleyd," lausus ta Luure Keskagentuurile viidates.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema