USA süüdistab ametlikult Venemaad küberrünnakutes ({{commentsTotal}})

NSA peakontor Marylandi osariigis USA-s. Autor: Scanpix / Reuters
{{1475870150000 | amCalendar}}

USA võimud süüdistasid reedel Venemaa valitsust ametlikult küberrünnakute juhtimises Ühendriikide poliitiliste organisatsioonide vastu, öeldes, et häkkimisega üritatakse sekkuda USA valimisprotsessi.

Süüdistus tuleb ajal, mil suhted kahe suurriigi vahel on niigi jahenenud seoses takerdunud jõupingutustega Süüria vägivalla peatamisel, NATO kaitsealaste sammudega ja muude erimeelsustega.

"Selle tegevuse ulatust ja tundlikkust arvesse võttes usume, et selleks võisid heakskiidu anda üksnes Venemaa kõige kõrgemad ametnikud," on öeldud sisejulgeolekuministeeriumi ja riikliku luuredirektoraadi ühisavalduses.

USA administratsiooni kõrge ametniku sõnul kavatseb Washington küberrünnakutele vastata.

"Me astume samme oma huvide kaitseks, muu hulgas küberruumis, ning teeme seda enda valitud ajal ja kohas," märkis ametnik, kasutades keelt, mis on tavapärane sõjaliste aktsioonide puhul.

"Avalikkus ei saa eeldada, et nad saavad vältimatult teada, mis samme on astutud või astutakse."

Avalduse kohaselt on USA luurekogukond veendunud, et meilikontodele sissemurdmise viis on omane Venemaale. Häkitud elektronkirju on avalikustanud WikiLeaks ja teised veebiküljed.

Samas ei süüdistatud selles otsesõnu Venemaad hiljutises kahtlases tegevuses valimistega seotud süsteemidesse osariikides, kuigi see on enamasti lähtunud Venemaa ettevõtete opereeritud serveritest.

"Me ei saa praegu omistada seda tegevust Venemaa valitsusele," seisis avalduses.

Seni pole selge, kuidas Washington selles küsimuses vastata kavatseb. Ametiisikud on varem öelnud, et igasugused küberrünnakud USA institutsioonidele toovad kaasa reaktsiooni, mis võib hõlmata diplomaatilisi või majandussanktsioone, võimalik, et kübermeetmeid.

Kreml nimetas USA häkkimissüüdistusi jamaks

"Tegemist on taas teatud sorti mõttetusega," ütles Kremli kõneisik Dmitri Peskov Interfaxile. "Iga päev ründab Putini veebikülgi kümneid tuhandeid häkkereid. Paljude jäljed viivad Ühendriikide territooriumile, kuid me ei süüdista neis iga kord Valget Maja või Langleyd," lausus ta Luure Keskagentuurile viidates.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.