Võrumaa kool kolis õppetegevusega tallu ({{commentsTotal}})


Võrumaal asuvas väikeses, 37 õpilasega Meremäe koolis toimuvad koolitunnid kord nädalas koolimaja asemel hoopis talus, et lapsed saaks lisaks matemaatikale õppida ka näiteks lambatallede toitmist lutipudelist.

Talutundide idee sündis läbi küsimuse, kuidas õppeaineid omavahel rohkem lõimida ja lapsi ka maaelule lähemale tuua. 

"Me elame ju hästi vahvas piirkonnas, kus hästi säilinud pärimuskultuur, kus on alles vana taluarhitektuuri, kus elatakse maa ja looduslähedast elu. Miks mitte siis teha kord nädalas, septembri kuus, tunde õues," ütles käsitööõpetaja ja talupäevade idee autor Sigre Andreson.

Nelja lambatalle Nukitsa, Tsipa, Lilli ja Õhupalli toitmine lutipudelist ongi laste jaoks matka-ja murunämngude kõrval kõige põnevam ettevõtmine talutundide juures.

"Kui nad nüüd nende talupäevade jooksul saavad tunde kätte ja teadmise, et milline on siis õige talu ja, kuidas see maaelu on ja me räägime ja väärtustame neid asju. Neil tuleb see meelde ja kui nad hakkavad lapsi kasvatama, siis nad leiavad, et see on üks tore keskkond kuhu tagasi tulla," ütles Andreson veel.

Talutundidega loodetakse jätkata juba tuleva aasta kevadel.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema