Võrumaa kool kolis õppetegevusega tallu ({{commentsTotal}})


Võrumaal asuvas väikeses, 37 õpilasega Meremäe koolis toimuvad koolitunnid kord nädalas koolimaja asemel hoopis talus, et lapsed saaks lisaks matemaatikale õppida ka näiteks lambatallede toitmist lutipudelist.

Talutundide idee sündis läbi küsimuse, kuidas õppeaineid omavahel rohkem lõimida ja lapsi ka maaelule lähemale tuua. 

"Me elame ju hästi vahvas piirkonnas, kus hästi säilinud pärimuskultuur, kus on alles vana taluarhitektuuri, kus elatakse maa ja looduslähedast elu. Miks mitte siis teha kord nädalas, septembri kuus, tunde õues," ütles käsitööõpetaja ja talupäevade idee autor Sigre Andreson.

Nelja lambatalle Nukitsa, Tsipa, Lilli ja Õhupalli toitmine lutipudelist ongi laste jaoks matka-ja murunämngude kõrval kõige põnevam ettevõtmine talutundide juures.

"Kui nad nüüd nende talupäevade jooksul saavad tunde kätte ja teadmise, et milline on siis õige talu ja, kuidas see maaelu on ja me räägime ja väärtustame neid asju. Neil tuleb see meelde ja kui nad hakkavad lapsi kasvatama, siis nad leiavad, et see on üks tore keskkond kuhu tagasi tulla," ütles Andreson veel.

Talutundidega loodetakse jätkata juba tuleva aasta kevadel.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.