Eesti rannikul on veetase langenud peaaegu meetri jagu ({{commentsTotal}})

Soome lahe veetase on kõvasti langenud, nii et Eesti rannikul on veetase isegi 90 sentimeetri võrra tavapärasest madalam. Tavapäraselt oleme me sel ajal hädas sügistormide ja väiksemate üleujutustega, nüüd aga on siis hoopis vastupidi. Kõige suuremas veepuuduses vaevleb Eesti läänerannik.

Kui tuul puhub suunaga rannikult merele, siis veetase langeb ja just selline kirdetuul juba kolmandat ööpäeva Soome lahe kohal möllabki. Nii näiteks oli veetase kolmapäeval Rohukülas -70 sentimeetrit ja Pärnus ligi 90 sentimeetrit tavapärasest madalam ja see põhjustab laevaliikluses tõrkeid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Madal veetase kimbutab ka soomlasi. Väga tavapärane kirdetuul sel aastaajal ei ole, nendib sünoptik Ele Pedassaar.

"Tegelikult sellisel aastaajal oleme harjunud, et tuul puhub hoopis teiselt poolt ja tõstab hoopiski veetaset, et madalrõhkkonnad on katmas Põhja-Euroopat ja meil on pigem lääne- ja edelatuuled ja veetase tõuseb tavalisest pool meetrit kõrgemale, aga antud olukorras on lihtsalt teistmoodi, aga sellega tuleb harjuda ja leppida," ütles Pedassaar.

Lootust tuulesuuna muutumisele lähipäevil ei ole ja homme piitsutab meid lisaks tuulele ka vihm.

"Tuulesuuna muutus saabub tõenäoliselt järgmise nädala keskpaigas, vahepeal võib ilma isegi veidi vaiksemaks jääda, nädala alguses, teisipäev, kolmapäev, on lootus, et saame rahu ja tuulesuuna muutus, mitte küll lootusrikkasse läände ja edelasse, mis tõstaks veetaset, vaid loodesse," lisas Pedassaar.

Eestini oleks võinud vabalt jõuda lumesadu, nii nagu täna Poolas ja Slovakkias juhtus. Tatrates langes temperatuur alla nulli ja maastik pakkus lausa piltpostkaardilikke vaateid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.