Eesti rannikul on veetase langenud peaaegu meetri jagu ({{commentsTotal}})

Soome lahe veetase on kõvasti langenud, nii et Eesti rannikul on veetase isegi 90 sentimeetri võrra tavapärasest madalam. Tavapäraselt oleme me sel ajal hädas sügistormide ja väiksemate üleujutustega, nüüd aga on siis hoopis vastupidi. Kõige suuremas veepuuduses vaevleb Eesti läänerannik.

Kui tuul puhub suunaga rannikult merele, siis veetase langeb ja just selline kirdetuul juba kolmandat ööpäeva Soome lahe kohal möllabki. Nii näiteks oli veetase kolmapäeval Rohukülas -70 sentimeetrit ja Pärnus ligi 90 sentimeetrit tavapärasest madalam ja see põhjustab laevaliikluses tõrkeid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Madal veetase kimbutab ka soomlasi. Väga tavapärane kirdetuul sel aastaajal ei ole, nendib sünoptik Ele Pedassaar.

"Tegelikult sellisel aastaajal oleme harjunud, et tuul puhub hoopis teiselt poolt ja tõstab hoopiski veetaset, et madalrõhkkonnad on katmas Põhja-Euroopat ja meil on pigem lääne- ja edelatuuled ja veetase tõuseb tavalisest pool meetrit kõrgemale, aga antud olukorras on lihtsalt teistmoodi, aga sellega tuleb harjuda ja leppida," ütles Pedassaar.

Lootust tuulesuuna muutumisele lähipäevil ei ole ja homme piitsutab meid lisaks tuulele ka vihm.

"Tuulesuuna muutus saabub tõenäoliselt järgmise nädala keskpaigas, vahepeal võib ilma isegi veidi vaiksemaks jääda, nädala alguses, teisipäev, kolmapäev, on lootus, et saame rahu ja tuulesuuna muutus, mitte küll lootusrikkasse läände ja edelasse, mis tõstaks veetaset, vaid loodesse," lisas Pedassaar.

Eestini oleks võinud vabalt jõuda lumesadu, nii nagu täna Poolas ja Slovakkias juhtus. Tatrates langes temperatuur alla nulli ja maastik pakkus lausa piltpostkaardilikke vaateid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema