Ilves: president ei peaks üle seitsme aasta ametis olema ({{commentsTotal}})

Ametist lahkuv president Toomas Hendrik Ilves. Autor: Hanna Samoson /ERR

Ametist lahkuv president Toomas Hendrik Ilves ütles kümnele aastale tagasi vaadates, et president ei peaks üle seitsme aasta ametis olema, sest siis lihtsalt rahvas tüdineb temast.

"Vaadates oma praegust kogemust ja juhtivate poliitikute trajektoori, samuti seda, mida olen teiste kohta lugenud, siis oleks ehk mõistlik, et Eesti presidendil oleks üks seitsmeaastane ametiaeg," ütles Ilves intervjuus Eesti Päevalehele.

"Sest kus iganes demokraatlike valimistega riikides tüdinevad inimesed sinust pärast seitsmendat aastat lihtsalt ära. See on nii Obamaga, oli Clintoniga, Bushiga, Tony Blairiga. Praegu toimub see väga selgelt Angela Merkeliga, juhtus ka Helmut Kohliga. Ja nii oli ka Lennart Meriga, keda viimasel kahel ametiaastal halastamatult kritiseeriti," lisas ta.

"Sa võid olla nagu Jeesus Kristus, aga kui seitse aastat on möödas, siis inimesed tüdinevad sinust. See on inimlik reaktsioon. Rahvas tüdineb," ütles ta veel.

Ilves märkis, et inimesele, kellel on vajalikku pühendumist teha seda tööd hästi, on ülekohtune pärast mõnuga jalaga anda. "See kuulub muidugi ameti juurde, aga tulevikus võiks mõelda, et võib-olla säästa seda inimest," arvas president Ilves.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.