Vene erukindral: Iskanderite Kaliningradi paigutamine on meie õigus ({{commentsTotal}})

Raketikompleks Iskander Autor: AFP/Scanpix

Venemaa võis paigutada Kaliningradi oblastisse Iskander-M raketisüsteemid vastuseks NATO kohalolu suurendamisele Vene piiride lähistel, ütles endine rahvusvahelise sõjalise koostöö peavalitsuse ülem, erukindral Leonid Ivašov laupäeval.

"See on meie õigus, meie territoorium ja meie relvad, võttes iseäranis arvesse, et see on tavaline taktikaline raketisüsteem, mitte isegi strateegiline. Me ei pea midagi kellelegi selgitama," sõnas ta.

Lääne meedia on teatanud varem Iskander-M raketisüsteemide paigutamisest Kaliningradi.

"NATO kasvatab (pingeid). NATO on suurendanud oma üksuste kohalolu meie piiride, iseäranis meie läänepiiride lähistel. Kuid meie ei tohi reageerida," sõnas Ivašov.

Märtsis avaldatud Leedu sõjaväeluure aruanne märkis, et avalikkuses sageli arutatav Iskanderide paigutamine Kaliningradi oblastisse ohustab Leedut, sest selle eesmärgiks on NATO liitlaste tegevuse pärssimine piirkonnas, Leedu vastu ei ole aga mõtet seda kompleksi kasutada, sest teoreetiliselt peaks selleks piisama ka olemasolevast võimsusest.

Allikas: BNSSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.