Maarja Küla hakkab vaimupuudega inimesi tööleminekuks ette valmistama ({{commentsTotal}})

Töövõimereform on toonud juurde töö-andjaid, kes ei oska reformi käigus tööle tulnud vaimupuudega inimesi tööl piisavalt toetada. Seetõttu kogukond Maarja Küla järgmise aasta algusest koolitama tööle minna soovivaid puuetega inimesi, nende tööandjaid ning sotsiaaltöötajaid.

Põlvamaa Maarja Küla töötajad ütlevad, et intellektipuudega on võimalik elada täisväärtuslikku elu. Aga seda vaid juhul, kui puudega inimene, kes töötada tahab, töötada ka saab, vahendas "Aktuaalne kaamera."

Ja et intellektipuudega inimesed töötada saaksid, hakkab Maarja Küla tööd teha soovivatele puuetega inimestele õpetama näiteks puidutöölise ja koka abilise praktilisi töövõtteid ning arusaamist tööajast- ja kohustustest.

"Me ei mõtle ainult selle peale, et me ise neid erivajadusega inimesi koolitame, vaid ka nende tulevasi koolitajaid, ka tööandjaid, ka töökollektiive, kelle juurde see noor inimene tööle läheb. Ikka selleks, et nad ei kardaks, nad teaksid, missugused ootamatused ette võivad tulla," rääkis Maarja küla juhataja Ly Mikhein 

Mikheim ütles, et Maarja Küla 15 tegutsemisaasta jooksul on selle töötajatel kogunenud teadmisi, mida puuetega inimeste tööle aitamiseks ja tööl toetamiseks edasi anda. Töövõimereformi käivitamisest alates on tema sõnul neid teadmisi tööandjatel veelgi enam vaja.

Toimetaja: Indrek KuusPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics