Maarja Küla hakkab vaimupuudega inimesi tööleminekuks ette valmistama ({{commentsTotal}})

Töövõimereform on toonud juurde töö-andjaid, kes ei oska reformi käigus tööle tulnud vaimupuudega inimesi tööl piisavalt toetada. Seetõttu kogukond Maarja Küla järgmise aasta algusest koolitama tööle minna soovivaid puuetega inimesi, nende tööandjaid ning sotsiaaltöötajaid.

Põlvamaa Maarja Küla töötajad ütlevad, et intellektipuudega on võimalik elada täisväärtuslikku elu. Aga seda vaid juhul, kui puudega inimene, kes töötada tahab, töötada ka saab, vahendas "Aktuaalne kaamera."

Ja et intellektipuudega inimesed töötada saaksid, hakkab Maarja Küla tööd teha soovivatele puuetega inimestele õpetama näiteks puidutöölise ja koka abilise praktilisi töövõtteid ning arusaamist tööajast- ja kohustustest.

"Me ei mõtle ainult selle peale, et me ise neid erivajadusega inimesi koolitame, vaid ka nende tulevasi koolitajaid, ka tööandjaid, ka töökollektiive, kelle juurde see noor inimene tööle läheb. Ikka selleks, et nad ei kardaks, nad teaksid, missugused ootamatused ette võivad tulla," rääkis Maarja küla juhataja Ly Mikhein 

Mikheim ütles, et Maarja Küla 15 tegutsemisaasta jooksul on selle töötajatel kogunenud teadmisi, mida puuetega inimeste tööle aitamiseks ja tööl toetamiseks edasi anda. Töövõimereformi käivitamisest alates on tema sõnul neid teadmisi tööandjatel veelgi enam vaja.

Toimetaja: Indrek Kuus{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised