Linkevičius: Iskanderitega loodetakse läänelt järeleandmisi saada ({{commentsTotal}})

Leedu välisminister Linas Linkevicius Autor: Emmanuel Dunand/AFP/Scanpix

Venemaa paigutab Kaliningradi oblastisse õhutõrje raketisüsteemid Iskander läänelt järeleandmiste väljapressimiseks, sõnas Leedu välisminister Linas Linkevičius laupäeval.

Ministri sõnul on rakettide paigutamine ja võimalik kasutamine regioonis korraldatavate õppuste programmis. Tema hinnangul üritab Moskva survestada sellega läänt, et saavutada järeleandmisi kõnelustel Süüria ja Ukraina üle.

"Üle terve Venemaa korraldatakse õppusi ja sõjaväelaste väljaõpet. Õppusi peetakse ka Kaliningradis ning nende stsenaarium hõlmab Iskander-raketisüsteemide paigutamist ning ka võimalikku rakendamist. Me teame seda," sõnas ta.

Linkevičiuse sõnul on raketisüsteemide tegevusraadius kuni 700 kilomeetrit ning need ulatuksid sihtmärkideni Balti riikides ning isegi Berliis.

"Ma arvan, et see on tavaline stsenaarium, kus situatsiooni eskaleeritakse lootuses saada järeleandmisi kõnelustel läänega," ütles Leedu välisametkonna juht.

"Bluffimis- ja ähvardustehnikad on olnud varem väga efektiivsed. Kuid pärast seda, kui mõned lääneriigid hakkasid Venemaad süüdistama sõjakuritegudes Ukrainas ja Süürias, ei pruugi need meetodid toimida," lisas ta.

Eesti Rahvusringhääling edastas reedel, et Venemaa Balti laevastik viib logistikaõppuse varjus Ust-Luga sadamast Kaliningradi operatiivtaktikalisi rakette Iskander.

Allikas: BNSLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.