Tugev tuul häirib jätkuvalt laevaliiklust, elektrikatkestusi on kõige rohkem Hiiumaal ({{commentsTotal}})

Tormine meri laupäeval Tallinna lahel. Autor: Priit Halberg.
{{1475914699000 | amCalendar}}

Tugev tuul häirib ka täna mitmetel liinidel laevaliiklust. Häiritud on laevaliiklus mandri ja Vormsi vahel ja samuti ei toimu Linda Line´i kiirlaeva väljumisi Helsingisse. Tõrkeid võib esineda ka suursaarte ja mandri vahelises laevaliikluses. Tugev tuul on põhjustanud ka elektrikatkestusi.

Kihnu Veeteede teatel mõjutab tugev tuul laupäeval mitme laevaliini sõidugraafikut ning pärsib raskeveokite vedu mandri ja Vormsi vahel.

Laupäeval võib seoses tugeva tuulega esineda häireid reisiparvlaev Subsea Seveni õhtuses väljumises, teatab laevafirma ja palub jälgida teateid kodulehel.

Seoses madala veetasemega võib esineda häireid raskeveokite üleveos Sviby-Rohuküla liinil. Raskeveokite ülevedu ei saa teha, kui veetase on madalam kui 38 sentimeetrit alla Kroonlinna nulli. Laupäeval kell 10.40 oli veetase Rohuküla sadamas 56 sentimeetrit alla nulli.

Tugeva tuule tõttu tühistati laupäeval reisiparvlaev Wrangö väljumised kell 7.30 Kelnasest ja kell 9 Leppneemest.

"Häireid võib esineda ka õhtustes väljumistes, palume jälgida teateid kodulehel," teatas Kihnu Veeteed.

TS Laevad teatas Facebooki kontol praamid.ee kell kell 17.50: "Regula endiselt sõidab. Regula sõitis Heltermaalt välja ca kell 17.30 ja võttis suuna Rohuküla poole. Veetase on pööranud tõusule ning loodame, et saame tänased ülejäänud reisid teha vastavalt graafikule. Palun jälgige siiski jooksvat informatsiooni."

Linda line hakkab taas sõitma pühapäeval

Alates neljapäevast kõik kiirlaevade väljumised tühistanud Linda Line hakkab taas sõitma pühapäeval.

Halbade ilmastikuolude tõttu merel on tühistatud neljapäevast kuni laupäevani kõik kiirlaevade väljumised, teatas Linda Line enda koduleheküljel. Pühapäeval on tühistatud vaid kell 10 Helsingist väljuma pidav reis.

"Pühapäeval tundub, et ilm lõpetab tormitamise ja lubab meil taas sõita," teatas laevafirma.

Linda Line'i kiirlaevade hooaeg algab kevadel aprillis ja lõpeb sõltuvalt ilmastikuoludest kas oktoobris või novembris.

Ilmateenistuse teatel puhub laupäeval Läänemere põhjaosas kirdetuul puhanguti kuni 23 m/s. Lainekõrgus on Soome lahel 2-4 meetrit.

Hiiumaa liinil võib laevaliiklus täielikult seiskuda

Laupäeva hommikul ütles TS Laevade kommunikatsioonijuht Sirle Arro ERR-ile, et Rohuküla-Heltermaa liini teenindavad Regula ja St.Ola. "Harilaid puhkab ja kui veetase peaks langema nii, et Regula ja St. Ola ei saa sõita, siis asub liini teenindama Harilaid," ütles ERR-ile .

Virtsu-Kuivastu liinil teenindavad laevaliiklust Hiiumaa ja Ionas.

Hiljem andis ettevõte teada, et kella 14:50 seisuga on oht, et Hiiumaa liinil seiskub laevaliiklus peagi täielikult - merevesi on taas langenud alla kriitilise taseme ning tuul on niivõrd tugevnenud, et ka parvlaev Harilaid ei saa sõita. TS Laevad palub reisijatel võimalusel sadamasse ootama mitte tulla.

Piletid saab tagastada lehel www.praamid.ee. Ilmaolude tõttu ära jäänud reiside puhul tagastustasu ei võeta.

Laevade kaptenid teevad jooksvalt otsuseid selle kohta, kas ilm lubab liinile minna või mitte. Niipea, kui laevaliiklus on võimalik, kohe ka laevaliiklus taastub.

Tugevneva tuulega on oht, et ka Saaremaa liinil jääb seisma parvlaev Ionas. Reisijaid teenindab edasi parvlaev Hiiumaa.

Kümned elektrikatkestused

Tugev tuul on laupäeval kella 16 ajaks jätnud elektrita 441 Elektrilevi klienti – neist 208 Hiiumaal.

Eesti eri paigus juhtunud 12 avariilist elektri katkestust on jätnud elektrita Hiiumaal 208, Harjumaal 123, Lääne-Virumaal 54, Viljandimaal 31, Valgamaal 19, Põlvamaal neli ja Raplamaal kaks klienti.

Laupäeva pärastlõunal on ilmateenistuse teatel pilves ilm ja ajuti sajab vihma. Puhub kirdetuul 8-12, puhanguti 15. Rannikul ulatub tuul 12-15, puhanguti 20-23 m/s. Sooja on 6-10 kraadi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.