Jeemenis hukkus koalitsiooni õhulöökides 140 inimest ({{commentsTotal}})

Õhurünnaku tagajärjed Sanaa lennuvälja lähedal
Õhurünnaku tagajärjed Sanaa lennuvälja lähedal Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jeemeni pealinnas Sanaas sai laupäeval Saudi Araabia juhitava koalitsiooni korraldatud õhurünnakutes surma rohkem kui 140 ja vigastada 534 inimest, teatasid võimud.

Tervishoiuministeeriumi kantsler Nasser al-Argaly ütles pressikonverentsil, et ohvrite arv ei ole lõplik.

"Ohvrite arv on väga suur. Meil on juba praegu rohkem kui 140 märtrit ja 534 haavatut," kinnitas ka tervishoiuministeeriumi eestkõneleja Tamim al-Shami.

Koalitsiooni sõjalennukid ründasid pealinnas hoonet, kuhu inimesed olid kogunenud leinama prominentse mässulise isa surma, vahendas mässuliste kontrolli all olev uudistekülg sabanews.net.

"Üle 140 inimese langes märtritena või said selles Saudi-Ameerika agressiooni lennukite rünnakus vigastada," edastas portaal.

Rahvas oli kogunenud rünnakupaika austust avaldama mässuliste siseministri Jalal al-Rowaishani isale. Ministri enda saatus on õhulöökide järel teadmata, vahendas sabanews.

USA lubas laupäeval alustada viivitamatut uurimist seoses Jeemenis aset leidnud ohvriterohke õhurünnakuga. Valge Maja riikliku julgeolekukomitee esindaja Neil Price ütles, et USA on äärmiselt mures tsiviilohvrite nii suure arvu pärast ja vaatab üle oma suhted Saudi Araabia juhitud koalitsiooniga.

"Vägivald tsiviilisikute vastu Jeemenis peab otsekohe lõppema," ütles ÜRO Jeemeni humanitaarabikoordinaator Jamie McGoldrick.

McGoldrick nimetas rünnakut "koletuks ja vapustavaks" ja nõudis selle rahvusvahelist uurimist. McGoldrick kutsus ühtlasi üles rahvusvahelist üldsust koonduma Jeemeni tsiviilisikute kaitseks.

Mässulised hõivasid Sanaa 2014. aasta septembris.

Jeemeni konfliktis on vastamisi rahvusvaheliselt tunnustatud presidendile Abedrabbo Mansour Hadile lojaalsed jõud, mida toetab Saudi Araabia juhitav koalitsioon ning šiiamässulised huthid ja nendega liidus olevad ekspresident Ali Abdullah Saleh'le lojaalsed väed.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics