Venemaa tõrjus prantslaste Süüria resolutsiooni ({{commentsTotal}})

Venemaa suursaadik ÜRO juures Vitali Tšurkin
Venemaa suursaadik ÜRO juures Vitali Tšurkin Autor/allikas: Eduardo Munoz/Reuters/Scanpix
{{1475953660000 | amCalendar}}

Venemaa vetostas laupäeval ÜRO julgeolekunõukogus Prantsusmaa esitatud ning USA ja Suurbritannia toetatud Süüria resolutsiooni, teatasid diplomaadid.

Vene suursaadik nõukogus Vitali Tšurkin kinnitas enne hääletamist veelkord, et läbi ei lähe venelaste ega ka prantslaste pakutud Süüria resolutsioon.

"Täna osaleme me teiega ühes kõige kummalisemas näitemängus ÜRO julgeolekunõukogu ajaloos. Meil seisab ees hääletamine kahe resolutsiooniprojekti üle, mille kohta me väga hästi teame, et kumbki neist ei lähe läbi," ütles Tšurkin.

Tšurkin rõhutas, et taoline täielik ajaraiskamine on tema arvates lubamatu.

Prantsuse välisminister Jean-Marc Ayrault külastas laupäeval maailmaorganisatsiooni, et püüda läbi suruda Pariisi koostatud resolutsioonikavandit.

"Mul on ikka veel lootust, et resolutsioon võidakse heaks kiita ja ellu viia," ütles Ayrault reedel Washingtonis.

Venemaa lubas kohe seepeale kasutada oma vetoõigust ja blokeerida Prantsusmaa koostatud resolutsioonikavand relvarahust Aleppos ja lennukeelutsooni kehtestamisest selle linna kohal.

"Ma ei näe võimalust, kuidas me saaksime lubada selle resolutsiooni vastuvõtmist," ütles Tšurkin vastuseks ajakirjanike küsimusele, kas ta kasutab vetoõigust.

Hollande: vetoõiguse kasutaja diskrediteerib end maailma silmis

Prantsuse president François Hollande hoiatas eelnevalt, et Pariisi koostatud resolutsioonikavandile ÜRO julgeolekunõukogus veto panev riik diskrediteeriks end maailma silmis.

"Riik, mis paneb veto resolutsioonile, diskrediteeriks end maailma silmis. Ta jääks kandma vastutust inimõiguste rikkumise jätkumise eest," ütles Hollande.

Damaskus ja selle liitlane Venemaa on alates pealetungi algusest 22. septembril andnud Aleppo idapoolsetele linnaosadele pea katkematult õhulööke. Lisaks on ülestõusnute käes olevaid alasid tabanud tünnipommid ja suurtükituli.

Valitsusvägede ja Venemaa rünnakud on teinud maatasa terveid elamukvartaleid ja löönud rivist välja haiglaid, viies ülestõusnute käes olevad alad humanitaarkatastroofi lävele.

USA peatas vastuseks Süüria valitsusvägede ja Venemaa lauspommitamisele Moskvaga kõnelused Süüria relvarahu üle.

Allikas: AFP-BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics