Venemaa tõrjus prantslaste Süüria resolutsiooni ({{commentsTotal}})

Venemaa suursaadik ÜRO juures Vitali Tšurkin Autor: Eduardo Munoz/Reuters/Scanpix
{{1475953660000 | amCalendar}}

Venemaa vetostas laupäeval ÜRO julgeolekunõukogus Prantsusmaa esitatud ning USA ja Suurbritannia toetatud Süüria resolutsiooni, teatasid diplomaadid.

Vene suursaadik nõukogus Vitali Tšurkin kinnitas enne hääletamist veelkord, et läbi ei lähe venelaste ega ka prantslaste pakutud Süüria resolutsioon.

"Täna osaleme me teiega ühes kõige kummalisemas näitemängus ÜRO julgeolekunõukogu ajaloos. Meil seisab ees hääletamine kahe resolutsiooniprojekti üle, mille kohta me väga hästi teame, et kumbki neist ei lähe läbi," ütles Tšurkin.

Tšurkin rõhutas, et taoline täielik ajaraiskamine on tema arvates lubamatu.

Prantsuse välisminister Jean-Marc Ayrault külastas laupäeval maailmaorganisatsiooni, et püüda läbi suruda Pariisi koostatud resolutsioonikavandit.

"Mul on ikka veel lootust, et resolutsioon võidakse heaks kiita ja ellu viia," ütles Ayrault reedel Washingtonis.

Venemaa lubas kohe seepeale kasutada oma vetoõigust ja blokeerida Prantsusmaa koostatud resolutsioonikavand relvarahust Aleppos ja lennukeelutsooni kehtestamisest selle linna kohal.

"Ma ei näe võimalust, kuidas me saaksime lubada selle resolutsiooni vastuvõtmist," ütles Tšurkin vastuseks ajakirjanike küsimusele, kas ta kasutab vetoõigust.

Hollande: vetoõiguse kasutaja diskrediteerib end maailma silmis

Prantsuse president François Hollande hoiatas eelnevalt, et Pariisi koostatud resolutsioonikavandile ÜRO julgeolekunõukogus veto panev riik diskrediteeriks end maailma silmis.

"Riik, mis paneb veto resolutsioonile, diskrediteeriks end maailma silmis. Ta jääks kandma vastutust inimõiguste rikkumise jätkumise eest," ütles Hollande.

Damaskus ja selle liitlane Venemaa on alates pealetungi algusest 22. septembril andnud Aleppo idapoolsetele linnaosadele pea katkematult õhulööke. Lisaks on ülestõusnute käes olevaid alasid tabanud tünnipommid ja suurtükituli.

Valitsusvägede ja Venemaa rünnakud on teinud maatasa terveid elamukvartaleid ja löönud rivist välja haiglaid, viies ülestõusnute käes olevad alad humanitaarkatastroofi lävele.

USA peatas vastuseks Süüria valitsusvägede ja Venemaa lauspommitamisele Moskvaga kõnelused Süüria relvarahu üle.

Allikas: AFP-BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.