Võimupartei Gruusia Unistus kuulutas end valimiste võitjaks ({{commentsTotal}})

Võimupartei toetajad Autor: AFP/Scanpix
{{1475991692000 | amCalendar}}

Gruusia võimupartei Unistus juhib esialgsete valimistulemuste laekumisel pühapäeval lähima rivaali UNM ees üle kahekümne protsendipunktiga.

Loetud on rohkem kui 67 protsenti häältest. Keskvalimiskomisjoni sõnul on Unistus kogunud 49,76 protsenti häältest Ühinenud Rahvusliikumise (UNM) 26,69 protsendi vastu.

UNM on juba süüdistanud valitsust "valimiste varguse" kavatsustes ning organiseeris valimiskomisjoni hoone ees meeleavalduse.

"Hääled varastati. Me kavatseme oma hääli kaitsta," sõnas UNM-i kampaaniajuht ja kandidaat Nika Melia.

Riigi keerulise valimissüsteemi tõttu selgub 150-liikmelise parlamendi lõplik koosseis alles novembri lõpus.

Mitmed opositsiooniparteid nagu Demokraatlik Gruusia, Tööpartei ja Patriootide Allianss on süüdistanud valitsust laiaulatuslikus valimispettuses.

"Meie erakond ei tunnista neid tulemusi. Valimised pole olnud vabad ja ausad," sõnas endine spiiker ja Demokraatliku Gruusia liider Nino Burdžanadze.

Hiljem pühapäeval kommenteerivad valimisi ka Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejad.

Gruusia Tööpartei liidri Šalva Natelašvili sõnul on Unistuse asutaja Bidzina Ivanišvili "isiklikult vastutav pretsedenditu valimispettuse, diskrimineerimise ja oponentide vastaste repressioonide eest".

Gruusia Unistus tegi 2012. aasta oktoobri parlamendivalimistel lõpu Saakašvili erakonna UNM ligi üheksa aasta kestnud valitsemisele.

Gruusia poliitikas domineerivad endiselt võimubloki Gruusia Unistus asutaja Bidzina Ivanišvili ja endine president, praegune Ukraina Odessa oblasti kuberner Mihheil Saakašvili, ehkki kummalgi pole ametlikku positsiooni.

Saakašvili lahkus Gruusiast enne oma ametiaja lõppu 2013. aasta novembris ning pole seejärel kodumaale naasnud.

Toimetaja: Marek Kuul, Laur Viirand

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.