Võimupartei Gruusia Unistus kuulutas end valimiste võitjaks ({{commentsTotal}})

Võimupartei toetajad
Võimupartei toetajad Autor/allikas: AFP/Scanpix
{{1475991692000 | amCalendar}}

Gruusia võimupartei Unistus juhib esialgsete valimistulemuste laekumisel pühapäeval lähima rivaali UNM ees üle kahekümne protsendipunktiga.

Loetud on rohkem kui 67 protsenti häältest. Keskvalimiskomisjoni sõnul on Unistus kogunud 49,76 protsenti häältest Ühinenud Rahvusliikumise (UNM) 26,69 protsendi vastu.

UNM on juba süüdistanud valitsust "valimiste varguse" kavatsustes ning organiseeris valimiskomisjoni hoone ees meeleavalduse.

"Hääled varastati. Me kavatseme oma hääli kaitsta," sõnas UNM-i kampaaniajuht ja kandidaat Nika Melia.

Riigi keerulise valimissüsteemi tõttu selgub 150-liikmelise parlamendi lõplik koosseis alles novembri lõpus.

Mitmed opositsiooniparteid nagu Demokraatlik Gruusia, Tööpartei ja Patriootide Allianss on süüdistanud valitsust laiaulatuslikus valimispettuses.

"Meie erakond ei tunnista neid tulemusi. Valimised pole olnud vabad ja ausad," sõnas endine spiiker ja Demokraatliku Gruusia liider Nino Burdžanadze.

Hiljem pühapäeval kommenteerivad valimisi ka Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejad.

Gruusia Tööpartei liidri Šalva Natelašvili sõnul on Unistuse asutaja Bidzina Ivanišvili "isiklikult vastutav pretsedenditu valimispettuse, diskrimineerimise ja oponentide vastaste repressioonide eest".

Gruusia Unistus tegi 2012. aasta oktoobri parlamendivalimistel lõpu Saakašvili erakonna UNM ligi üheksa aasta kestnud valitsemisele.

Gruusia poliitikas domineerivad endiselt võimubloki Gruusia Unistus asutaja Bidzina Ivanišvili ja endine president, praegune Ukraina Odessa oblasti kuberner Mihheil Saakašvili, ehkki kummalgi pole ametlikku positsiooni.

Saakašvili lahkus Gruusiast enne oma ametiaja lõppu 2013. aasta novembris ning pole seejärel kodumaale naasnud.

Toimetaja: Marek Kuul, Laur Viirand

Allikas: BNSViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema