Edgar Savisaar: kongressil võimu võtta üritavad noored pole selleks valmis ({{commentsTotal}})

Kriminaaluurimise all olev Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles ERR-i saates "Hommik Anuga", et tal pole kergeid kongresse kunagi olnud, kuid eelseisva kongressi pärast, mil selgub tema jätkamine erakonna eesotsas, ta ei muretse.

"Ma selle kongressi asja üle väga ei muretse. Ma ei taha Simsonist (Kadri Simson-toimetus) pühapäeva hommikul rääkida, ma usun, et ta saab ka edasi areneda," märkis Savisaar.

Tema sõnul oli tal ühel kongressil Simsoniga võitlus, ühel Jüri Ratasega. "Mul pole kergeid kongresse olnudki. Noored, kes püüavad sellel kongressil võimu võtta, kuid ma tunnen, et nad ei ole veel päris küpsed selleks, aeg näitab," nentis Savisaar.

Savisaare sõnul on nii Ratas kui Simson parteikongressidel juba lüüa saanud, kuid Mailis Reps ei ole. "Ma arvan, et just tema kandideeribki kongressil partei esimeheks," märkis Savisaar.

"Mina usun, et need noored inimesed peavadki elama iseseisvat elu ja neil peab tekkima tunne, et nad saavad ise hakkama, mõnest saab asja ja mõnest ei saa ka," ütles ta.

Savisaare sõnul pole enne ühtegi kongressi olnud sellist olukorda, kus vallandatakse inimesi nagu juhtus Urmi Reinde ja Oudekki Loonega.

"See pole mingi saladus, kes selle korraldasid. Korraldasid Ratas ja kaks tüdrukut, kes on meie erakonnas kuulsad," tõdes Savisaar.

Savisaare sõnul ei pea ta ennast kindlasti asendamatuks. "Mina näiteks pole asendamatu, aga kindlasti ma ei kavatse sellest loobuda, kui teised arvavad, et nemad on rohkem asendamatud kui mina," kinnitas Savisaar.

Oma kriminaalasja kohta ütles Savisaar, et ta ei ole kordagi kaalunud selles minna prokuratuuriga kokkuleppemenetlusele.

"Ma usun, et selle kriminaalasjaga läheb nii nagu Raimond Kaljulaiuga (Põhja-Tallinna keskerakondasest linnaosavanem-toimetus), kelle suhtes kriminaalmenetlus lõpetati," ütles Savisaar.

Savisaare sõnul tuleb aga siiski arvestada, et politsei on poliitline politsei ja sellega peab opositsioon arvestama.

"Kui ma usuksin, et meil on sõltumatu politsei, siis peaksin küll rumal olema, aga ma ei ole rumal," kinnitas Savisaar ja lisas, et poliitikute hulgas on ta inimene, kellele võib küll ainult pisiasju ette heita.

"Kaitsepolitsei tegeleb minuga, aga palju asju jääb uurimata, millega tegelikult peaks tegelema," nentis ta.

Toimetaja: Marek KuulVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema