Edgar Savisaar: kongressil võimu võtta üritavad noored pole selleks valmis ({{commentsTotal}})

Kriminaaluurimise all olev Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles ERR-i saates "Hommik Anuga", et tal pole kergeid kongresse kunagi olnud, kuid eelseisva kongressi pärast, mil selgub tema jätkamine erakonna eesotsas, ta ei muretse.

"Ma selle kongressi asja üle väga ei muretse. Ma ei taha Simsonist (Kadri Simson-toimetus) pühapäeva hommikul rääkida, ma usun, et ta saab ka edasi areneda," märkis Savisaar.

Tema sõnul oli tal ühel kongressil Simsoniga võitlus, ühel Jüri Ratasega. "Mul pole kergeid kongresse olnudki. Noored, kes püüavad sellel kongressil võimu võtta, kuid ma tunnen, et nad ei ole veel päris küpsed selleks, aeg näitab," nentis Savisaar.

Savisaare sõnul on nii Ratas kui Simson parteikongressidel juba lüüa saanud, kuid Mailis Reps ei ole. "Ma arvan, et just tema kandideeribki kongressil partei esimeheks," märkis Savisaar.

"Mina usun, et need noored inimesed peavadki elama iseseisvat elu ja neil peab tekkima tunne, et nad saavad ise hakkama, mõnest saab asja ja mõnest ei saa ka," ütles ta.

Savisaare sõnul pole enne ühtegi kongressi olnud sellist olukorda, kus vallandatakse inimesi nagu juhtus Urmi Reinde ja Oudekki Loonega.

"See pole mingi saladus, kes selle korraldasid. Korraldasid Ratas ja kaks tüdrukut, kes on meie erakonnas kuulsad," tõdes Savisaar.

Savisaare sõnul ei pea ta ennast kindlasti asendamatuks. "Mina näiteks pole asendamatu, aga kindlasti ma ei kavatse sellest loobuda, kui teised arvavad, et nemad on rohkem asendamatud kui mina," kinnitas Savisaar.

Oma kriminaalasja kohta ütles Savisaar, et ta ei ole kordagi kaalunud selles minna prokuratuuriga kokkuleppemenetlusele.

"Ma usun, et selle kriminaalasjaga läheb nii nagu Raimond Kaljulaiuga (Põhja-Tallinna keskerakondasest linnaosavanem-toimetus), kelle suhtes kriminaalmenetlus lõpetati," ütles Savisaar.

Savisaare sõnul tuleb aga siiski arvestada, et politsei on poliitline politsei ja sellega peab opositsioon arvestama.

"Kui ma usuksin, et meil on sõltumatu politsei, siis peaksin küll rumal olema, aga ma ei ole rumal," kinnitas Savisaar ja lisas, et poliitikute hulgas on ta inimene, kellele võib küll ainult pisiasju ette heita.

"Kaitsepolitsei tegeleb minuga, aga palju asju jääb uurimata, millega tegelikult peaks tegelema," nentis ta.

Toimetaja: Marek Kuul



Miks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.