"Olukorrast riigis": Eesti esindaja Euroopa kontrollikotta oleks pidanud tulema konkursilt ({{commentsTotal}})

Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas Autor: Arne Holm/ERR

Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" leidsid saatejuhid Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas, et Euroopa kontrollikotta Eesti esindaja valimine oleks pidanud toimuma konkursil.

Karnau sõnul oleks mõistlik, et lõpetatakse ära tagatoa arutelud sel teemal. "Tehakse üks korralik konkurss noorte ja andekate hulgas ja valitakse parim," leidis Karnau.

Lobjakas nentis, et miks täna ei võiks leida nagu eelmisel korral (kui valiti sinna Kersti Kaljulaid-toimetus) sarnast võimekat noort inimest ja saata ta sinna üheks tsükliks, kuna kaks tsüklit on liiga pikk aeg.

"Kui enne oli meil nüüd tagasi vaadates seal väga kõrgtehnoloogiline kuulipilduja, siis nüüd tahetakse saata mingi mõttetu antikvaarne suurtükk," märkis Lobjakas.

Tema sõnul pole see koht seal poliitiliselt üldse oluline ja kontrollikojal praktiliselt puudub suurem mõte Euroopa Liidu poliitikas.

"Aga see võimaldab kellelgi näha, kuidas Euroopas asju aetakse ja see on just suurde poliitikasse tulemise stažeerimise koht. Juhan Partsil ma ei näe seal mitte mingisugust pointi," ütles Lobjakas.

Lobjaka sõnul olevat Juhan Partsi lähetamine reedel aga ära otsustatud ning teadaolevalt on sotsid nüüd tema kandidatuuriga nõus.

"Reedel midagi juhtus ja diil tehti, et sotsid saavad midagi vastu ja kui see nii on, et sotsid on järele andnud, siis see on üks nukker päev Eesti poliitikas," arvas Lobjakas.

Karnau sõnul polnud sotsiaaldemokraatide etteheited Partsile siiski põhjendatud, vaid tegemist oli puhtalt kriitikaga eelmise valitsuse ehk Reformierakonna ja IRL-i majanduspoliitilistele otsustele.

Toimetaja: Marek KuulTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.