"Olukorrast riigis": Eesti esindaja Euroopa kontrollikotta oleks pidanud tulema konkursilt ({{commentsTotal}})

Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas
Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas Autor/allikas: Arne Holm/ERR

Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" leidsid saatejuhid Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas, et Euroopa kontrollikotta Eesti esindaja valimine oleks pidanud toimuma konkursil.

Karnau sõnul oleks mõistlik, et lõpetatakse ära tagatoa arutelud sel teemal. "Tehakse üks korralik konkurss noorte ja andekate hulgas ja valitakse parim," leidis Karnau.

Lobjakas nentis, et miks täna ei võiks leida nagu eelmisel korral (kui valiti sinna Kersti Kaljulaid-toimetus) sarnast võimekat noort inimest ja saata ta sinna üheks tsükliks, kuna kaks tsüklit on liiga pikk aeg.

"Kui enne oli meil nüüd tagasi vaadates seal väga kõrgtehnoloogiline kuulipilduja, siis nüüd tahetakse saata mingi mõttetu antikvaarne suurtükk," märkis Lobjakas.

Tema sõnul pole see koht seal poliitiliselt üldse oluline ja kontrollikojal praktiliselt puudub suurem mõte Euroopa Liidu poliitikas.

"Aga see võimaldab kellelgi näha, kuidas Euroopas asju aetakse ja see on just suurde poliitikasse tulemise stažeerimise koht. Juhan Partsil ma ei näe seal mitte mingisugust pointi," ütles Lobjakas.

Lobjaka sõnul olevat Juhan Partsi lähetamine reedel aga ära otsustatud ning teadaolevalt on sotsid nüüd tema kandidatuuriga nõus.

"Reedel midagi juhtus ja diil tehti, et sotsid saavad midagi vastu ja kui see nii on, et sotsid on järele andnud, siis see on üks nukker päev Eesti poliitikas," arvas Lobjakas.

Karnau sõnul polnud sotsiaaldemokraatide etteheited Partsile siiski põhjendatud, vaid tegemist oli puhtalt kriitikaga eelmise valitsuse ehk Reformierakonna ja IRL-i majanduspoliitilistele otsustele.

Toimetaja: Marek KuulOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema