"Samost ja Rumm": Keskerakond ei ole valitsemiskõlbulik ({{commentsTotal}})

Hannes Rumm ja Anvar Samost

Vikerraadio saates "Samost ja Rumm" tõdesid saatejuhid Anvar Samost ja Hannes Rumm, et sisetülides vaevlev Keskerakond ei ole valitsemiskõlbulik.

Samost ütles, et kui üks erakond on katki ja nii pöördumatult katki, siis ei ole see erakond ka kahtlemata valitsemiskõlbulik. "Ma oletan, et ka mitme valitsuserakonna juhid on vastava järelduse tänase seisuga juba teinud," märkis ta.

Samas positsioneeris Savisaar end Rummi sõnul pühapäeva hommikul värskes intervjuus ETV saates "Hommik Anuga" selgelt võitjate poolele, märkides, et Keskerakonnas on 15 000 liiget ja kui tuhat sealt ära läheb, siis ei juhtu midagi.

"Arengud Keskerakonnas liiguvad sinna poole, kuigi sel nädalal midagi formaalselt toimunud ei ole, et pinged tõusevad ja ilmselgelt see kisub erakonda üha rohkem lõhki. See, mis formaalselt toimub on see, et järgmine nädal toimub Keskerakonna volikogu, kus vahetatakse välja volikogu esimees RSR-i (Reps, Simson, Ratas) inimese vastu, kelleks on Kersti Sarapuu," ütles Rumm.

Tema sõnul saab praegust olukorda Keskerakonnaga võrrelda Venemaa olukorraga aastal 1917, kui revolutsioon oli toimunud, riigis toimus kodusõda ja samal ajal oli vaja ka hoida rinnet Saksamaaga.

"Praegu kodusõda käib, kuid samal ajal on vaja ka oma erakonna üldist reitingut hoida, kuna on oht, et sisesõda seda reitingut alla kisub ja üheks selliseks teemaks, mida annab oma valijate säilitamiseks üleval hoida, on presidendi otsevalimine," tõdes Rumm.

Samosti sõnul peale selle presidendi otsevalimise eelnõu Keskerakonnal tegelikult väga midagi ei olegi. "Nii Jüri Ratasel, Kadri Simsonil kui Mailis Repsil on olnud käed-jalad tööd täis nö Savisaarega käsivõitlust pidades, aga kui me räägime maailmavaatest või programmilistest seisukohtadest, siis oleme siin kuulnud vanu Keskerakonna jutupunkte ja kõik," märkis Samost.

Samosti sõnul on aga fakt, et kui homme või ülehomme või ükskõik mis päeval saavad omavahel kokku Taavi Rõivas, Jevgeni Ossinovski ja Margus Tsahkna ja isegi, kui nad sellest otse ei räägi, siis mõnigi neist mõtleb, kui suur on tõenäosus, et Reformierakond tahab välja vahetada oma populaarsemat koalitsioonipartnerit SDE-d või vähem populaarsemat koalitsioonipartnerit IRL-i, kas tervikuga või mingi osaga Keskerakonnast.

"Kui vaadata, mis on toimunud, siis on see dünaamika mõnevõrra muutunud ehk tõenäosus, et Keskerakonnaga või mingi selle osaga saab üldse kedagi välja vahetada, on ikka väga väike," leidis Samost.

Toimetaja: Marek KuulLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.