"Samost ja Rumm": Keskerakond ei ole valitsemiskõlbulik ({{commentsTotal}})

Hannes Rumm ja Anvar Samost
Hannes Rumm ja Anvar Samost

Vikerraadio saates "Samost ja Rumm" tõdesid saatejuhid Anvar Samost ja Hannes Rumm, et sisetülides vaevlev Keskerakond ei ole valitsemiskõlbulik.

Samost ütles, et kui üks erakond on katki ja nii pöördumatult katki, siis ei ole see erakond ka kahtlemata valitsemiskõlbulik. "Ma oletan, et ka mitme valitsuserakonna juhid on vastava järelduse tänase seisuga juba teinud," märkis ta.

Samas positsioneeris Savisaar end Rummi sõnul pühapäeva hommikul värskes intervjuus ETV saates "Hommik Anuga" selgelt võitjate poolele, märkides, et Keskerakonnas on 15 000 liiget ja kui tuhat sealt ära läheb, siis ei juhtu midagi.

"Arengud Keskerakonnas liiguvad sinna poole, kuigi sel nädalal midagi formaalselt toimunud ei ole, et pinged tõusevad ja ilmselgelt see kisub erakonda üha rohkem lõhki. See, mis formaalselt toimub on see, et järgmine nädal toimub Keskerakonna volikogu, kus vahetatakse välja volikogu esimees RSR-i (Reps, Simson, Ratas) inimese vastu, kelleks on Kersti Sarapuu," ütles Rumm.

Tema sõnul saab praegust olukorda Keskerakonnaga võrrelda Venemaa olukorraga aastal 1917, kui revolutsioon oli toimunud, riigis toimus kodusõda ja samal ajal oli vaja ka hoida rinnet Saksamaaga.

"Praegu kodusõda käib, kuid samal ajal on vaja ka oma erakonna üldist reitingut hoida, kuna on oht, et sisesõda seda reitingut alla kisub ja üheks selliseks teemaks, mida annab oma valijate säilitamiseks üleval hoida, on presidendi otsevalimine," tõdes Rumm.

Samosti sõnul peale selle presidendi otsevalimise eelnõu Keskerakonnal tegelikult väga midagi ei olegi. "Nii Jüri Ratasel, Kadri Simsonil kui Mailis Repsil on olnud käed-jalad tööd täis nö Savisaarega käsivõitlust pidades, aga kui me räägime maailmavaatest või programmilistest seisukohtadest, siis oleme siin kuulnud vanu Keskerakonna jutupunkte ja kõik," märkis Samost.

Samosti sõnul on aga fakt, et kui homme või ülehomme või ükskõik mis päeval saavad omavahel kokku Taavi Rõivas, Jevgeni Ossinovski ja Margus Tsahkna ja isegi, kui nad sellest otse ei räägi, siis mõnigi neist mõtleb, kui suur on tõenäosus, et Reformierakond tahab välja vahetada oma populaarsemat koalitsioonipartnerit SDE-d või vähem populaarsemat koalitsioonipartnerit IRL-i, kas tervikuga või mingi osaga Keskerakonnast.

"Kui vaadata, mis on toimunud, siis on see dünaamika mõnevõrra muutunud ehk tõenäosus, et Keskerakonnaga või mingi selle osaga saab üldse kedagi välja vahetada, on ikka väga väike," leidis Samost.

Toimetaja: Marek KuulMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema