Lavrov: Moskva ja Washingtoni suhted on drastiliselt muutunud ({{commentsTotal}})

Venemaa välisminister Sergei Lavrov.
Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Moskva ja Washingtoni suhted on drastiliselt muutunud, ütles pühapäeval Vene välisminister Sergei Lavrov.

"Oleme täheldanud asjaolude drastilist muutumist selles osas, mis puudutab praegu USA Venemaa-poliitika aluseks olevat agressiivset russofoobiat," lausus ta usutluses telekanalile Pervõi kanal.

Ministri väitel pole tegemist üksnes retoorilise russofoobia vaid agressiivsete sammudega, mis puudutavad Venemaa rahvuslikke huvisid ja seavad ohtu julgeoleku.

"See on NATO ja selle taristu lähenemine meie piiridele, Ameerika raskerelvade, Põhja-Atlandi alliansi lennuväe ja õhutõrje paigutamine meie ja meie liitlaste piiridele nii Euroopa kui Aasia lõigus. Kahtlemata on ka sanktsioonid ebasõbralik, ma ütleks vaenulik tegevus," märkis ta.

Saatejuhi vahemärkusele, et avaldus Vene-USA suhete drastilisest muutumisest on väga tõsine asi, vastas minister: "Muidugi, see on minu meelest fakt."

Lavrovi väitel ilmutas Moskva väga kaua strateegilist kannatlikkust, sest suhete halvenemine olevat USA süül ühepoolselt alanud juba ammu enne Ukraina sündmusi.

Ministri sõnul astus just nende muutuste tõttu Moskva välja ka relvaplutooniumi utiliseerimise leppest. Lepe näeb ette sellist võimalust, lisas ta.

"Lepe sõlmiti ajal, mil suhted olid normaalsed, tsiviliseeritud, kui kumbki teineteise suhtes häbematult ei käitunud, ei püüdnud partnerit mingi paariana näidata, ei tegelnud solvangutega ega püdünud sekkuda sisesjadesse," lausus Lavrov.

Ministri sõnul ei kavatse Venemaa leppest väljumisest hoolimata kasutada ühelgi tingimusel sellega hõlmatavat plutooniumi sõjalistel eesmärkidel.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema