Lavrov: Moskva ja Washingtoni suhted on drastiliselt muutunud ({{commentsTotal}})

Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Autor: Reuters/Scanpix

Moskva ja Washingtoni suhted on drastiliselt muutunud, ütles pühapäeval Vene välisminister Sergei Lavrov.

"Oleme täheldanud asjaolude drastilist muutumist selles osas, mis puudutab praegu USA Venemaa-poliitika aluseks olevat agressiivset russofoobiat," lausus ta usutluses telekanalile Pervõi kanal.

Ministri väitel pole tegemist üksnes retoorilise russofoobia vaid agressiivsete sammudega, mis puudutavad Venemaa rahvuslikke huvisid ja seavad ohtu julgeoleku.

"See on NATO ja selle taristu lähenemine meie piiridele, Ameerika raskerelvade, Põhja-Atlandi alliansi lennuväe ja õhutõrje paigutamine meie ja meie liitlaste piiridele nii Euroopa kui Aasia lõigus. Kahtlemata on ka sanktsioonid ebasõbralik, ma ütleks vaenulik tegevus," märkis ta.

Saatejuhi vahemärkusele, et avaldus Vene-USA suhete drastilisest muutumisest on väga tõsine asi, vastas minister: "Muidugi, see on minu meelest fakt."

Lavrovi väitel ilmutas Moskva väga kaua strateegilist kannatlikkust, sest suhete halvenemine olevat USA süül ühepoolselt alanud juba ammu enne Ukraina sündmusi.

Ministri sõnul astus just nende muutuste tõttu Moskva välja ka relvaplutooniumi utiliseerimise leppest. Lepe näeb ette sellist võimalust, lisas ta.

"Lepe sõlmiti ajal, mil suhted olid normaalsed, tsiviliseeritud, kui kumbki teineteise suhtes häbematult ei käitunud, ei püüdnud partnerit mingi paariana näidata, ei tegelnud solvangutega ega püdünud sekkuda sisesjadesse," lausus Lavrov.

Ministri sõnul ei kavatse Venemaa leppest väljumisest hoolimata kasutada ühelgi tingimusel sellega hõlmatavat plutooniumi sõjalistel eesmärkidel.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.