Ministeerium loodab uue eelnõuga kergendada ravivigade eest hüvitiste maksmist ({{commentsTotal}})

Sotsiaalministeerium loodab aasta lõpus saata kooskõlastusringile seaduseelnõu, millega loodaks patsiendikindlustuse süsteem. See kergendab ravivigade eest hüvitiste maksmist ja esialgse plaani kohaselt toimiks sarnaselt kohustusliku liikluskindlustussüsteemiga.

Tulevikus peaks kõik tervishoiuteenuse osutajad kindlustama end spetsiaalses fondis, millesse kogunud kindlustusmaksetest hakatakse tasuma patsientidele hüvitisi ravivigade tõttu tekitatud tervisekahjude eest. Siis ei pea ravis pettunud patsient enam pöörduma kohtusse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Usume küll, et suurem osa patsiente rahuldub sellega, kuigi loomulikult jääb alati võimalus üle pöörduda kohtusse, kui patsient seda arvab, et see on tema meelest vajalik," selgitas sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste.

Patsiendikindlustuse fondis hakkavad tööle eksperdid, kes uurivad patsiendi kaebust ja kui leitakse, et tervisekahju on seotud konkreetse raviprotsessiga, siis langetatakse hüvituse otsus. See kõik peaks ebameeldiva kadalipu muutma patsiendi jaoks lihtsamaks. Luuakse ka vaideorgan nendeks puhkudeks, kui patsient esmase otsusega rahul pole.

"Teine aspekt, mida me tahame teha ka Põhjamaade eeskujul, on see, et muuta seda tänast süülisuse põhimõtet mittesüüliseks. Ehk et mitte tegeleda süüdlaste otsimisega, vaid analüüsi ja ennetusega, et selliseid asju juhtuks võimalikult harva," märkis Paluste.

Sarnane patsiendikindlustuse süsteem on Soomes edukalt toiminud juba veerandsada aastat. Eestis eelistatakse praegu avalik-õigusliku või riikliku fondi loomist.

Eesti Kindlustusseltside Liit leiab, et Soome kogemuse võiks üle võtta täies mahus ehk luua eraõiguslik süsteem.

"Arstid on täna enamasti oma vastutuse vabatahtlikult ära kindlustanud ja muidugi ohud siin on, et kui me hakkame ise jalgratast leiutama, siis ühiskonnale selle mudeli ülesehitamine võib minna tegelikult kallimaks ja siin tuleb hoolikalt analüüsida, mis on erinevad alternatiivid võrreldes sellega, kui me näeme, et midagi on juba toimimas," lausus Kindlustusseltside Liidu juhatuse liige Andres Piirsalu.

Patsiendikindlustuse esialgne kondikava on koos ja sotsiaalministeerium loodab vastava seaduseelnõu ametlikule kooskõlastusringile saata aasta lõpus. Kui suuri vaidlusi ei tule, võiks fond tegutsema hakata 2018. aastal.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema