Toidutööstuse nädala raames avab uksed 18 Eesti ettevõtet ({{commentsTotal}})

Pühapäeval sai Eestis alguse toidutööstuse nädal, mille raames võõrustavad Eesti toidutööstused 7 päeva jooksul külalisi ja näitavad neile oma köögipoolt.

Koolilapsed koos Eesti toidutööstusettevõtete juhtidega valmistasid täna unistuste võileibu. Selle eestlaste nii harjumuspärase hommikusöögiga anti Leiburi tehases avapauk toidutööstuse nädalale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Järgmise seitsme päeva jooksul võõrustab külalisi 18 Eesti toidutööstust. Selgeks peaks saama, kuidas saab moos kommi sisse ning millega tehakse juustu sisse auke.

Huvi ekskursioonide vastu on olnud sedavõrd suur, et järgmisel aastal plaanitakse ettevõtmist korrata.

Avatud ustega loodetakse veelgi tõsta Eesti toidu usaldusväärsust ja äratada huvi toidutööstuses töötamise vastu.

"Mina väga loodan, et sellest saab traditsioon ja ma olen veendunud, et järgmisel aastal on neid tööstusi ja toidutootjaid kordades rohkem, kes oma uksed nädala jooksul avavad. Sellel aastal üle 80 ekskursiooni ja üle 1600 inimese," rääkis Eesti Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

"Tegelikult meil käib külalisi ja ekskursioone palju, see tundub väga loomulik ja meil ei ole suurt midagi varjata. Loomulikult me ei saa palju inimesi vastu võtta seoses erinevate hügieeninõuetega, aga me tuleme sellega toime," lisas Leiburi tegevdirektor Asso Lankots.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.