Toidutööstuse nädala raames avab uksed 18 Eesti ettevõtet ({{commentsTotal}})

Pühapäeval sai Eestis alguse toidutööstuse nädal, mille raames võõrustavad Eesti toidutööstused 7 päeva jooksul külalisi ja näitavad neile oma köögipoolt.

Koolilapsed koos Eesti toidutööstusettevõtete juhtidega valmistasid täna unistuste võileibu. Selle eestlaste nii harjumuspärase hommikusöögiga anti Leiburi tehases avapauk toidutööstuse nädalale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Järgmise seitsme päeva jooksul võõrustab külalisi 18 Eesti toidutööstust. Selgeks peaks saama, kuidas saab moos kommi sisse ning millega tehakse juustu sisse auke.

Huvi ekskursioonide vastu on olnud sedavõrd suur, et järgmisel aastal plaanitakse ettevõtmist korrata.

Avatud ustega loodetakse veelgi tõsta Eesti toidu usaldusväärsust ja äratada huvi toidutööstuses töötamise vastu.

"Mina väga loodan, et sellest saab traditsioon ja ma olen veendunud, et järgmisel aastal on neid tööstusi ja toidutootjaid kordades rohkem, kes oma uksed nädala jooksul avavad. Sellel aastal üle 80 ekskursiooni ja üle 1600 inimese," rääkis Eesti Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

"Tegelikult meil käib külalisi ja ekskursioone palju, see tundub väga loomulik ja meil ei ole suurt midagi varjata. Loomulikult me ei saa palju inimesi vastu võtta seoses erinevate hügieeninõuetega, aga me tuleme sellega toime," lisas Leiburi tegevdirektor Asso Lankots.

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema