Käsitööettevõtluse auhind läks taas Setomaale ({{commentsTotal}})

Kuidas teha omavahel rohkem koostööd nii, et kõigil läheks paremini, oli peamiseks küsimuseks, mille üle Setomaal toimunud üheksandal käsitööettevõtluse foorumil arutleti. Ühtlasi kuulutas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit välja aasta käsitööettevõtluse auhinna, mis tuli taas kord Setomaale.

Aasta käsitööettevõtja auhinna pälvinud Margit Mehilane on aastate jooksul seto rõivastesse pannud nii prominendid, kultuuritegelased kui külamehed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuna ma olen juba kümme aastat neid asju teinud, siis ma nagu imestan, et kas tõesti see turg täis ei saa, aga ei saa, ei saa, et setudele väga meeldib oma riietes käia," märkis Seto Rõivakoja eestvedaja Margit Mehilane.

Samas tunnistas ta, et ainult seto rõivaste tegemisega ta ära ei elaks. "Et oleks selline stabiilne sissetulek, siis sa oled ikkagi sunnitud tegema ka muid asju. Meie bränd on siis veel Hipsik, mitmekordsed riidemähkmed ja nii me siis elame ja toimetame."

Käsitööliidu eestvedajad nõustuvad, et praegu on käsitöölistel veel raske end ainult sellega ära elatada, aga samas nähakse, et selles suunas ollakse liikumas.

"Käsitöömeister, kes teeb elatusallikana käsitööd, ta ikkagi suudaks pühenduda ja teha ainult käsitööd, aga siinjuures olla siis ka õpetaja, kirjastaja, luua lisaväärtusi selle käsitöö kõrvale," selgitas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu juhatuse esimees Liina Veskimäe-Iliste.

Edu saavutamiseks nähakse peamise võtmena koostöö tegemist. Selles osas tuuakse musternäiteks just kümnendat tegevusaastat tähistanud Seto Käsitüü Kogo, kes paistab silma ühiste õppuste ning ühisturundusega.

"Kui üks ettevõtja sõidab kuskile kaugemale laadale, siis tema kulud on väga suured. Nagu setodel on ütlemine, et kõik mis tii` see tii pääl är` kulusi`, et siis tegelikult ühiselt minna ja jagada nii transpordi kui ka kohamaksu, on võimalik saada suuremat tulu," sõnas Seto Käsitüü Kogo eestvedaja Ingrit Kala.

Koostöö on aga märksõnaks ka äritegevuse juures. "Aga seda ma võin küll öelda, et mina teen väga paljude meistritega koostööd, et ma ei tee kõike üksi, et see ring, kes neid asju siin teeb, on üks jagu," rõhutas Mehilane.

Toimetaja: Laur ViirandAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema