Käsitööettevõtluse auhind läks taas Setomaale ({{commentsTotal}})

Kuidas teha omavahel rohkem koostööd nii, et kõigil läheks paremini, oli peamiseks küsimuseks, mille üle Setomaal toimunud üheksandal käsitööettevõtluse foorumil arutleti. Ühtlasi kuulutas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit välja aasta käsitööettevõtluse auhinna, mis tuli taas kord Setomaale.

Aasta käsitööettevõtja auhinna pälvinud Margit Mehilane on aastate jooksul seto rõivastesse pannud nii prominendid, kultuuritegelased kui külamehed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuna ma olen juba kümme aastat neid asju teinud, siis ma nagu imestan, et kas tõesti see turg täis ei saa, aga ei saa, ei saa, et setudele väga meeldib oma riietes käia," märkis Seto Rõivakoja eestvedaja Margit Mehilane.

Samas tunnistas ta, et ainult seto rõivaste tegemisega ta ära ei elaks. "Et oleks selline stabiilne sissetulek, siis sa oled ikkagi sunnitud tegema ka muid asju. Meie bränd on siis veel Hipsik, mitmekordsed riidemähkmed ja nii me siis elame ja toimetame."

Käsitööliidu eestvedajad nõustuvad, et praegu on käsitöölistel veel raske end ainult sellega ära elatada, aga samas nähakse, et selles suunas ollakse liikumas.

"Käsitöömeister, kes teeb elatusallikana käsitööd, ta ikkagi suudaks pühenduda ja teha ainult käsitööd, aga siinjuures olla siis ka õpetaja, kirjastaja, luua lisaväärtusi selle käsitöö kõrvale," selgitas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu juhatuse esimees Liina Veskimäe-Iliste.

Edu saavutamiseks nähakse peamise võtmena koostöö tegemist. Selles osas tuuakse musternäiteks just kümnendat tegevusaastat tähistanud Seto Käsitüü Kogo, kes paistab silma ühiste õppuste ning ühisturundusega.

"Kui üks ettevõtja sõidab kuskile kaugemale laadale, siis tema kulud on väga suured. Nagu setodel on ütlemine, et kõik mis tii` see tii pääl är` kulusi`, et siis tegelikult ühiselt minna ja jagada nii transpordi kui ka kohamaksu, on võimalik saada suuremat tulu," sõnas Seto Käsitüü Kogo eestvedaja Ingrit Kala.

Koostöö on aga märksõnaks ka äritegevuse juures. "Aga seda ma võin küll öelda, et mina teen väga paljude meistritega koostööd, et ma ei tee kõike üksi, et see ring, kes neid asju siin teeb, on üks jagu," rõhutas Mehilane.

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.