Türgi kaguosas kärgatas autopomm, hukkus vähemalt 18 inimest ({{commentsTotal}})

Türgi kaguosas pühapäeval toimunud veokipommi plahvatuses sai surma vähemalt 18 inimest - 10 Türgi sõdurit ja 8 tsiviilisikut. Uudisteagentuuri Anadolu teatel oli tegu Kurdistani Töölispartei (PKK) rünnakuga.

Plahvatus leidis aset 20 kilomeetri kaugusel Semdinli linnast, maantee ääres asuva Duraki julgeolekujõudude baasi juures. Vigastatuid on 27, nende seas 11 sõdurit, vahendas Reuters.

Mägine Hakkari provints, kus äsjane rünnak toimus, asub Iraagi ja Iraani piiri lähistel ning see on olnud juba aastakümneid üheks oluliseks konfliktipiirkonnaks valitsusvägede ja separatistliku Kurdistani Töölispartei (PKK) vahelises võitluses.

Provintsi kuberneri kantseleist öeldi, et rünnak sai alguse kohaliku aja järgi kell 9.45, kui väike veok lähenes kontrollpunktile ning selle juht eiras võimuesindajate peatumismärguandeid. Sõdurid avasid veoki peatamiseks tule, kuid plahvatust see ära ei hoidnud. Esialgsetel andmetel oli veokis umbes 5 tonni lõhkeainet.

Viimastel päevadel on vägivald nii riigi kurdidega asustatud kaguosas kui ka mujal Türgis märkimisväärselt tõusnud. Hukkunud on ligi 15 inimest - nii võimuesindajad, kurdi separatistidest võitlejaid kui ka tsiviilisikuid.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.