Türgi kaguosas kärgatas autopomm, hukkus vähemalt 18 inimest ({{commentsTotal}})

Türgi kaguosas pühapäeval toimunud veokipommi plahvatuses sai surma vähemalt 18 inimest - 10 Türgi sõdurit ja 8 tsiviilisikut. Uudisteagentuuri Anadolu teatel oli tegu Kurdistani Töölispartei (PKK) rünnakuga.

Plahvatus leidis aset 20 kilomeetri kaugusel Semdinli linnast, maantee ääres asuva Duraki julgeolekujõudude baasi juures. Vigastatuid on 27, nende seas 11 sõdurit, vahendas Reuters.

Mägine Hakkari provints, kus äsjane rünnak toimus, asub Iraagi ja Iraani piiri lähistel ning see on olnud juba aastakümneid üheks oluliseks konfliktipiirkonnaks valitsusvägede ja separatistliku Kurdistani Töölispartei (PKK) vahelises võitluses.

Provintsi kuberneri kantseleist öeldi, et rünnak sai alguse kohaliku aja järgi kell 9.45, kui väike veok lähenes kontrollpunktile ning selle juht eiras võimuesindajate peatumismärguandeid. Sõdurid avasid veoki peatamiseks tule, kuid plahvatust see ära ei hoidnud. Esialgsetel andmetel oli veokis umbes 5 tonni lõhkeainet.

Viimastel päevadel on vägivald nii riigi kurdidega asustatud kaguosas kui ka mujal Türgis märkimisväärselt tõusnud. Hukkunud on ligi 15 inimest - nii võimuesindajad, kurdi separatistidest võitlejaid kui ka tsiviilisikuid.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics