ERR Washingtonis: USA valimiskampaanias tundub olevat üks olulisemaid murrangupunkte ({{commentsTotal}})

Ameerika Ühendriikide presidendikampaanias paistab see nädalavahetus olevat üks olulisemaid murrangupunkte, kui mitmed vabariiklasest presidendikandidaadi Donald Trumpi erakonnakaaslased on tema ebatsensuursete kommentaaride pärast temast lahti öelnud.

Reede õhtul avalikustatud video Donald Trumpi ütlemistest, kuidas ta võib naisi ahistada seetõttu, et ta on kuulus, on nädalavahetuse jooksul tekitanud oluliselt suurema tagasilöögi kui tema varasemad väljaütlemised mehhiklaste, sõjakangelaste, teiste naiste ja moslemite suunas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kümned kongressiliikmed, endised ja praegused ministrid, kubernerid ja senaatorid on kas öelnud otse välja, et nemad ei suuda Trumpi kommentaaride tõttu teda enam toetada, või siis lausa kutsunud teda üles loobuma kampaaniast ja andma teatepulk üle tema asepresidendikandidaadile Mike Pence'ile.

"Ma ei suuda enam vaadata mööda Donald Trumpi käitumismustritest ja väljaütlemistest. Seetõttu ei saa ma enam puhta südametunnistusega toetada Donald Trumpi ega hääletada ka Hillary Clintoni poolt. Mu abikaasa, mu tütred, mu ema, mu õde - kõik naised väärivad enamat, " ütles näiteks vabariiklasest kongresmen ja senati kandidaat Joe Heck.

Donald Trump on nädalavahetusel öelnud nii sotsiaalvõrgustiku Twitteri vahendusel kui ka oma kampaanianõunike ja pressiesindajate kaudu, et ei kavatse alla anda ning nimetab lekitatud videot olulistest teemadest tähelepanu kõrvale tõmbavaks teemaks.

Päev pärast nende kommentaaride avalikuks tulekut kerkis esile veel Donald Trumpi väljaütlemisi naiste suhtes - näiteks tema avalikult välja öeldud kommentaarid Howard Sterni raadiosaates, kus ta rääkis oma voodielust näiteks Miss Universumi osalejatega ja selgitas oma suhtumist sellesse, kui vanalt naised enam atraktiivsed ei ole.

Trumpi kommentaarid tulid kampaaniale erakordselt ebamugaval ajal, kui tema toetusnumbrid olid juba langustrendis pärast kehva sooritust esimeses teledebatis ja paljastusi tema maksude kohta. Pühapäeva õhtul leiab aset teine presidendikandidaatide teledebatt, kus oodatakse Trumpilt oluliselt rohkem selgitusi skandaali kohta.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.