ERR Washingtonis: USA valimiskampaanias tundub olevat üks olulisemaid murrangupunkte ({{commentsTotal}})

Ameerika Ühendriikide presidendikampaanias paistab see nädalavahetus olevat üks olulisemaid murrangupunkte, kui mitmed vabariiklasest presidendikandidaadi Donald Trumpi erakonnakaaslased on tema ebatsensuursete kommentaaride pärast temast lahti öelnud.

Reede õhtul avalikustatud video Donald Trumpi ütlemistest, kuidas ta võib naisi ahistada seetõttu, et ta on kuulus, on nädalavahetuse jooksul tekitanud oluliselt suurema tagasilöögi kui tema varasemad väljaütlemised mehhiklaste, sõjakangelaste, teiste naiste ja moslemite suunas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kümned kongressiliikmed, endised ja praegused ministrid, kubernerid ja senaatorid on kas öelnud otse välja, et nemad ei suuda Trumpi kommentaaride tõttu teda enam toetada, või siis lausa kutsunud teda üles loobuma kampaaniast ja andma teatepulk üle tema asepresidendikandidaadile Mike Pence'ile.

"Ma ei suuda enam vaadata mööda Donald Trumpi käitumismustritest ja väljaütlemistest. Seetõttu ei saa ma enam puhta südametunnistusega toetada Donald Trumpi ega hääletada ka Hillary Clintoni poolt. Mu abikaasa, mu tütred, mu ema, mu õde - kõik naised väärivad enamat, " ütles näiteks vabariiklasest kongresmen ja senati kandidaat Joe Heck.

Donald Trump on nädalavahetusel öelnud nii sotsiaalvõrgustiku Twitteri vahendusel kui ka oma kampaanianõunike ja pressiesindajate kaudu, et ei kavatse alla anda ning nimetab lekitatud videot olulistest teemadest tähelepanu kõrvale tõmbavaks teemaks.

Päev pärast nende kommentaaride avalikuks tulekut kerkis esile veel Donald Trumpi väljaütlemisi naiste suhtes - näiteks tema avalikult välja öeldud kommentaarid Howard Sterni raadiosaates, kus ta rääkis oma voodielust näiteks Miss Universumi osalejatega ja selgitas oma suhtumist sellesse, kui vanalt naised enam atraktiivsed ei ole.

Trumpi kommentaarid tulid kampaaniale erakordselt ebamugaval ajal, kui tema toetusnumbrid olid juba langustrendis pärast kehva sooritust esimeses teledebatis ja paljastusi tema maksude kohta. Pühapäeva õhtul leiab aset teine presidendikandidaatide teledebatt, kus oodatakse Trumpilt oluliselt rohkem selgitusi skandaali kohta.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema