Bangladeshi piiril tapeti vähemalt üheksa Birma politseinikku ({{commentsTotal}})

Birma (Myanmari) piirivalvur Bangladeshi piiri lähistel 9. oktoobril.
Birma (Myanmari) piirivalvur Bangladeshi piiri lähistel 9. oktoobril. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Birma lääneosas piiril Bangladeshiga tapeti pühapäeva hommikul koordineeritud rünnakutes vähemalt üheksa politseinikku.

Politsei andmeil leidsid rünnakud aset kolmes piiripunktis Arakani osariigis Maungdawis, kus valitsevad pinged kohaliku budistliku elanikkonna ja moslemitest rohingyade vahel. Seni ei ole vastutust rünnaku eest keegi võtnud.

"Ühtekokku sai surma üheksa ja haavata neli politseinikku ning üks on endiselt kadunud," ütles Arakani osariigi kõrge valitsusametnik Tin Maung Swe.

Ta lisas, et hukkus ka kaheksa ründajat, kes väidetavalt kuulusid rühmitusse Rohingya Solidaarsusorganisatsioon (RSO). Rühmitus oli aktiivne 1980. ja 1990. aastatel, ent viimased paar aastakümmet pole neist midagi kuulda olnud.

Võimude andmeil rööviti intsidendi käigus piiripunktidest ka vähemalt 50 tulirelva ja tuhat kuuli.

Birma moodustas augustis komisjoni, et leida lahendus probleemidele Arakani osariigis, kus inimõigusorganisatsioonid on dokumenteerinud etniliste rohingya moslemite ulatuslikku väärkohtlemist.

Maikuus rünnati rohingya põgenikelaagri julgeolekupunkti Lõuna-Bangladeshis Maungdawi lähistel. Rünnakus kahtlustati rohingyasid endid.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSPolitsei pidas kinni 180 km/h kihutanud juhi, kelle auto oli ülerahvastatud

Pühapäeva õhtul pidas politsei Pärnumaal kinni kiirust ületanud ning seejuures väikelast vedanud mehe, kes ühtlasi esitas korrakaitsjatele ka võltsitud juhiloa.