Saksamaa politsei tabas rünnaku kavandamises kahtlustatava süürlase ({{commentsTotal}})

Saksa politsei eriüksuslased 9. oktoobril Chemnitzis.
Saksa politsei eriüksuslased 9. oktoobril Chemnitzis. Autor/allikas: AFP/Scanpix
{{1476077699000 | amCalendar}}

Saksamaa politsei teatas esmaspäeva hommikul, et neil õnnestus tabada Süüriast pärit pagulane, keda kahtlustati pommirünnaku kavandamises ja keda võimud olid alates laupäevast taga otsinud.

Saksimaa politsei kinnitusel saadi 22-aastane Jaber Albakr kätte möödunud ööl Leipzigi linnas, vahendas Reuters.

Väljaande Spiegel Online andmetel saabus Süüriast pärit Albakr Saksamaale 2015. aasta 18. veebruaril ning esitas kaks nädalat hiljem varjupaigataotluse, mille suhtes tehti käesoleva aasta juunis positiivne otsus. Reedel aga teatas siseriiklik julgeolekuteenistus BND politseile, et nende andmetel on Albakr saanud enda kätte lõhkeaineid ning mees olevat ka veebis otsinud informatsiooni pommi valmistamise kohta.

Kui politsei eriüksuslased läksid laupäeval Chemnitzi linnas noormeest kinni võtma, õnnestus viimasel napilt võimuesindajate eest ära põgeneda. Küll aga leiti korterist mitusada grammi tugevatoimelist ja üliohtlikku lõhkeainet. Hiljem peeti veel kinni mitu Albakri võimalikku kaasosalist.

Võimude kinnitusel võib Albakri tegudel olla "islamistlik motiiv" ning allikate sõnul olevat tal seoseid äärmusrühmitusega ISIS.

Ettevalmistused sarnanesid Pariisi ja Brüsseli rünnakutele

Saksamaa siseminister Thomas de Maiziere ütles pressiteate vahendusel, et arreteeritud pagulane kavandas sarnaseid rünnakuid nagu olid tänavu Brüsselis ja mullu Pariisis.

"Meile teadaolevalt olid Chemnitzis ettevalmistused sarnased Pariisi ja Brüsseli rünnakute ettevalmistusele," märkis minister.

Saksimaa kriminaaljuurdluse büroo president Jörg Michaelis ütles pressikonverentsil, et Albakr sai ilmselt insipiratsiooni ISIS-est.

ISIS-e võitlejad tapsid eelmise aasta novembris Pariisis 130 inimest, tänavu märtsis Brüsselis aga 30.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema