Merkel arutab Aafrika ringreisil rändekriisi lahendamist ({{commentsTotal}})

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on lähipäevadel ringsõidul Aafrikas.

Kohtumiste keskmes on soov ohjeldada sisserännet Euroopasse ning Merkel rõhutas, et Aafrika riigid peaksid ka ise selle nimel koostööd tegema, vahendasid ERR-i teleuudised.

Merkel on juba varem öelnud, et Euroopa Liit peab sõlmima Põhja-Aafrika riikidega migratsiooni piiramiseks samasuguse kokkuleppe nagu Türgiga.

Malis käies lubas Merkel kaasa aidata riigi stabiliseerimisele ja arengule. Mitmesugused relvarühmitused on seal aastakümneid võidelnud.

"Malist tuleb Saksamaale suhteliselt vähe sisserändajaid, võrreldes Prantsusmaaga isegi väga vähe. Aga Mali on transiitmaa, mille kaudu veetakse narkootikume ja inimsmugeldajad kasutavad neidsamu radu. Sellepärast olemegi me huvitatud riigi stabiliseerimisest," selgitas ta ajakirjanikele.

Toimetaja: Laur ViirandMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.