Merkel arutab Aafrika ringreisil rändekriisi lahendamist ({{commentsTotal}})

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on lähipäevadel ringsõidul Aafrikas.

Kohtumiste keskmes on soov ohjeldada sisserännet Euroopasse ning Merkel rõhutas, et Aafrika riigid peaksid ka ise selle nimel koostööd tegema, vahendasid ERR-i teleuudised.

Merkel on juba varem öelnud, et Euroopa Liit peab sõlmima Põhja-Aafrika riikidega migratsiooni piiramiseks samasuguse kokkuleppe nagu Türgiga.

Malis käies lubas Merkel kaasa aidata riigi stabiliseerimisele ja arengule. Mitmesugused relvarühmitused on seal aastakümneid võidelnud.

"Malist tuleb Saksamaale suhteliselt vähe sisserändajaid, võrreldes Prantsusmaaga isegi väga vähe. Aga Mali on transiitmaa, mille kaudu veetakse narkootikume ja inimsmugeldajad kasutavad neidsamu radu. Sellepärast olemegi me huvitatud riigi stabiliseerimisest," selgitas ta ajakirjanikele.

Toimetaja: Laur Viirandproovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics