Kiievi kinnitusel ei täida Kremli-meelsed jõud kokkulepet, SBU teatas spiooni tabamisest ({{commentsTotal}})

Ukraina valitsusväed peatasid paralleelse tagasitõmbumise Luganski oblastis Stanõtsja Luganska lähistel, sest nende sõnul ei täida Kremli-meelsed võitlejad kokkulepet ehk ei vii oma üksusi minema, vaid jätkavad hoopis tulistamist. Muuhulgas tulistab vastane Ukraina relvajõudude positsioone ka raskerelvadest.

Septembris sõlmitud kokkuleppe kohaselt lubasid vaenupooled oma üksused ja relvad mitmetest piirkondadest välja viia, vahendasid ERR-i teleuudised, Reuters ja Unian.

Venemaa toetatud separatistid teatasid, et nemad on valmis tagasi tõmbuma ja ootavad vaid signaali Ukraina poolelt.

Vägede väljaviimine algas reedel Donetskis ja pidi eile Luganski oblastis lõpule jõudma. Tekkinud viivitus on järjekordne tagasilöök niigi hapras rahuprotsessis.

Uut tähtaega üksuste tagasitõmbamiseks praegu teada ei ole.

Mõlemad pooled on aga kinnitanud, et teistes deeskalatsiooni pilootprojektis mainitud piirkondades on paralleelne üksuste tagasitõmbamine lõpule viidud.

Terrorismivastase operatsiooni (ATO) staabi teatel on viimase ööpäeva jooksul tulistamiste arv siiski vähenenud - Kremli-meelsed jõud tulistasid valitsusvägede positsioone kokku 22 korral ning peamiselt - 16 korral - tulistati Mariupoli suunal. Vastane kasutas kusjuures ka 82 mm miinipildujaid ja 122 mm suurtükke.

Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) teatas aga pühapäeval Venemaa sõjaväeluure heaks töötanud spiooni tabamisest.

SBU kinnitusel on tegu alaliselt Venemaal elava Ukraina kodanikuga, kelle ülesandeks oli kõrge Ukraina ohvitseri värbamine. Spioon äratas võimude tähelepanu seoses sellega, et ta pakkus ühele maaväe ohvitserile salajaste dokumentide eest Venemaa kodakondsust ja raha. Mees peeti kinni hetkel, kui talle oli antud mälupulk libaandmetega, mida ta ise pidas Ukraina relvajõudude salajaseks informatsiooniks.

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema