Kiievi kinnitusel ei täida Kremli-meelsed jõud kokkulepet, SBU teatas spiooni tabamisest ({{commentsTotal}})

Ukraina valitsusväed peatasid paralleelse tagasitõmbumise Luganski oblastis Stanõtsja Luganska lähistel, sest nende sõnul ei täida Kremli-meelsed võitlejad kokkulepet ehk ei vii oma üksusi minema, vaid jätkavad hoopis tulistamist. Muuhulgas tulistab vastane Ukraina relvajõudude positsioone ka raskerelvadest.

Septembris sõlmitud kokkuleppe kohaselt lubasid vaenupooled oma üksused ja relvad mitmetest piirkondadest välja viia, vahendasid ERR-i teleuudised, Reuters ja Unian.

Venemaa toetatud separatistid teatasid, et nemad on valmis tagasi tõmbuma ja ootavad vaid signaali Ukraina poolelt.

Vägede väljaviimine algas reedel Donetskis ja pidi eile Luganski oblastis lõpule jõudma. Tekkinud viivitus on järjekordne tagasilöök niigi hapras rahuprotsessis.

Uut tähtaega üksuste tagasitõmbamiseks praegu teada ei ole.

Mõlemad pooled on aga kinnitanud, et teistes deeskalatsiooni pilootprojektis mainitud piirkondades on paralleelne üksuste tagasitõmbamine lõpule viidud.

Terrorismivastase operatsiooni (ATO) staabi teatel on viimase ööpäeva jooksul tulistamiste arv siiski vähenenud - Kremli-meelsed jõud tulistasid valitsusvägede positsioone kokku 22 korral ning peamiselt - 16 korral - tulistati Mariupoli suunal. Vastane kasutas kusjuures ka 82 mm miinipildujaid ja 122 mm suurtükke.

Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) teatas aga pühapäeval Venemaa sõjaväeluure heaks töötanud spiooni tabamisest.

SBU kinnitusel on tegu alaliselt Venemaal elava Ukraina kodanikuga, kelle ülesandeks oli kõrge Ukraina ohvitseri värbamine. Spioon äratas võimude tähelepanu seoses sellega, et ta pakkus ühele maaväe ohvitserile salajaste dokumentide eest Venemaa kodakondsust ja raha. Mees peeti kinni hetkel, kui talle oli antud mälupulk libaandmetega, mida ta ise pidas Ukraina relvajõudude salajaseks informatsiooniks.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.