Bayer lubas, et ei too Euroopasse GMO-põllukultuure ({{commentsTotal}})

Bayer ja Monsanto. Autor: AFP/Scanpix

Saksa firma Bayer teatas esmaspäeval, et ei kavatse pärast USA seemne- ja pestitsiiditootja Monsanto ülevõtmist tuua Euroopasse geneetiliselt muundatud põllukultuure.

"Me ei osta Monsantot selleks, et tuua Euroopasse geneetiliselt muundatud põllukultuuride viljelemist," ütles Bayeri tegevjuht Werner Baumann ajalehele Süddeutsche Zeitung.

"Kui Euroopa ei soovi poliitiliselt ja ühiskondlikult geneetiliselt muundatud seemneid, siis me aktsepteerime seda, isegi kui me sellega nõus ei ole," lisas ta.

Bayeri kavandatud Monsanto ostmine 58,8 miljardi euroga on kõigi aegade suurim Saksa firmaost USA-s. Baumann oli kindel, et Euroopa ja USA konkurentsiamet liidu heaks kiidavad.

Selle liidu vastu on Saksamaal protesti avaldanud keskkonnakaitsjad, roheliste poliitikud ja osa talunikke.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.