Gruusia parlamenti pääseb kolm erakonda ({{commentsTotal}})

Valimisplakatid Gremi kiriku lähistel. Autor: AFP/Scanpix

Venemeelne Gruusia Patriootide Allianss pääses laupäevaste parlamendivalimiste tulemusena võimubloki Gruusia Unistus ja opositsioonilise Ühtse Rahvusliku Liikumise (UNM) kõrval kolmanda poliitilise jõuna parlamenti.

Gruusia keskvalimiskomisjon edastas, et see sai teatavaks pärast 8. oktoobril korraldatud parlamendivalimiste parteinimekirjade antud 99,9 protsendi häälte kokkulugemist.

Patriootide Allianss kogus viis protsenti häältest, mis on vajalik valimiskünnise ületamiseks.

Keskvalimiskomiskjoni andmetel sai esikoha valitsev erakond Gruusia unistus 48,6 protsendi häältega, teisel kohal on UNM üle 26 protsendiga.

Laupäevastel valimistel valiti 77 saadikukohta proportsionaalse valimissüsteemi alusel ning 73 majoritaarse süsteemi põhjal.

Võitja väljaselgitamiseks 73 saadikukohast 51 puhul läheb vaja teist valimisvooru, mistõttu võib parlamendi lõplik koosseis selguda alles kuu aja pärast.

UNM ja mitu väiksemat opositsioonierakond on süüdistanud võime valimispettuses.

Gruusia Unistus tegi 2012. aasta oktoobri parlamendivalimistel lõpu UNM-i ligi üheksa aasta kestnud valitsemisele.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.